پایگاه خبری جامعه نیوز

پایگاه خبری جامعه نیوز | مرجع یادداشت های سیاسی و اجتماعی

اخبار ویژه

آیت‌الله خاتمی: عاشقان اباعبدالله از آزمون محرم در شرایط کرونا سربلند بیرون آمدند

به گزارش جامعه نیوز:

 آیت‌الله خاتمی: عاشقان اباعبدالله از آزمون محرم در شرایط کرونا سربلند بیرون آمدند

آیت‌الله سیّد احمد خاتمی، عضو هیأت رئیسه مجلس خبرگان رهبری در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس، با بیان اینکه عزاداری ایّام محرم یک مقطع مهم در تاریخ حدود ۶ ماهه ویروس کرونا محسوب می‌شود، گفت: این مقطع با یک آزمون همراه بود و جا دارد از کسانی که در این آزمون سربلند برآمدند تجلیل شایسته به عمل آید.

وی ادامه داد: باید از مدیران هیأت‌ها و مجالس عزاداری که با رعایت دستورالعمل‌های ستاد ملی مبارزه با کرونا، مجلس عزای سالار شهیدان را به‌طور شایسته برپا کردند و در عمل نشان دادند که هم می‌شود مجلس عزای اباعبدالله را گرفت و هم پروتکل‌های بهداشتی را رعایت کرد، تجلیل کرد.

خاتمی با تقدیر از ستایشگران اهلبیت علیهم السلام گفت: مداحان ارزشی و مخلص اهلبیت علیهم‌السلام، هم خود دستورالعمل‌ها را رعایت کردند و هم مخاطبان خود را به آن سفارش کردند و با برخی ابتکارات ستودنی شور و شعور حسینی را زنده نگه داشتند.

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم ادامه داد: از کسانی که با سلیقه و ابتکارشان فضای عزای سید‌الشهدا را در شهرها پرجلوه ساختند، از اعطای پرچم‌های عزا به کسبه محترم به صاحبان خودرو‌ها تا نصب تابلوی عزای سید‌الشهدا، باید قدردانی کرد. 

خاتمی با بیان اینکه ورود عاشقانه و مخلصانه برخی مدیران فضای مجازی در مسأله عزاداری سالار شهیدان حضرت اباعبدالله حسین (ع) شایسته تقدیر و تجلیل است، اظهار داشت: این ورود پرشور، از نگرانی عاشقان اباعبدالله (ع) بایت کم‌شور برگزار شدن عزای حسینی کاست. آفرین بر عزیزانی که این چنین در این فضا حسینه ای باشکوه ساختند و این ابزار نوین را در خدمت برجسته ترین شعار دین یعنی عزاداری سالار شهیدان به کار گرفتند.

این خبر را هم ببینید:  آمار کرونا هر وجدان آگاهی را باید آزار دهد

وی ادام داد: حرف اساسی ما در عرصه فضای مجازی همین است که این ابزار نوین در خدمت ارزش‌های بالا و تعالی همگان بویژه نسل جوان قرار گیرد، ما نه تتها با این ابزار مخالف نیستیم بلکه از آن تجلیل هم می‌کنیم، ولی فضای مجازی که مدیریت آن به دست آمریکا و اذنابش باشد قتلگاه دین و اخلاق است و این فضای مجازی را پایگاه دشمن می‌دانیم.

عضو خبرگان با بیان اینکه انتظار از مسئولان محترم آن است که بستری فراهم کنند که این ابزار وسیله‌ای برای نابودی ارزشهای والای این مردم قرار نگیرد، اظهار داشت: حرف دیروز،‌ امروز و فردای این بنده ناچیز همین هست، امیدواریم مسئولان محترم فضای مجازی با عمل به رهنمودهای مقام معظم رهبری (مدظله‌العالی) این ابزار نوین را در خدمت مصالح امت اسلامی به کار گیرند.

انتهای پیام/


LEAVE A RESPONSE

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *