رفتن به بالا

پایگاه خبری جامعه نیوز | مرجع یادداشت های سیاسی و اجتماعی

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • یکشنبه ۲۲ فروردین ۱۴۰۰
  • الأحد ۲۸ شعبان ۱۴۴۲
  • 2021 Sunday 11 April
اوقات شرعی

به گزارش جامعه نیوز:  آنچه که رهبری و امام منع کرده‌اند ورود نیروهای مسلح به دسته‌بندی‌های سیاسی است، نه کاندیداتوری به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، محمد صالح جوکار رئیس کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور در جلسه علنی امروز مجلس و در جریان پیشنهاد غلامرضا نوری‌قزلجه نماینده مردم بستان‌آباد در مجلس مبنی بر ممنوعیت ورود نظامیان […]

به گزارش جامعه نیوز:

 آنچه که رهبری و امام منع کرده‌اند ورود نیروهای مسلح به دسته‌بندی‌های سیاسی است، نه کاندیداتوری

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، محمد صالح جوکار رئیس کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور در جلسه علنی امروز مجلس و در جریان پیشنهاد غلامرضا نوری‌قزلجه نماینده مردم بستان‌آباد در مجلس مبنی بر ممنوعیت ورود نظامیان به عرصه انتخابات، گفت: تعجب می‌کنم از نمایندگانی که دو دوره در مجلس هستند و قانون اساسی و همچنین سیاست‌های کلی انتخابات را نخوانده اند.

وی با اشاره به بند ۱۶ سیاست های کلی انتخابات ابلاغی از سوی مقام معظم رهبری، بیان کرد: این بند اصلا منحصر به نیروهای مسلح نیست و مربوط به همه دستگاه‌هاست. این بند تاکید بر ممنوعیت ورود نیروهای مسلح، قوای سه گانه اعم از وزارتخانه‌ها و دستگاه‌های تابعه آنها، تمامی دستگاه‌های امنیتی و اطلاعاتی سازمان‌ها، نهادها و شرکت‌های دولتی و نهادهای عمومی در دسته بندی‌های جناحی و انتخاباتی و جانب داری از داوطلبان دارد و این انحصار تنها متعلق به نیروهای مسلح، ارتش و سپاه نیست.  یعنی هیچ کدام از دستگاه‌های دولتی و قوای سه گانه حق ورود به انتخابات و صحبت به نفع نامزدی را ندارند.

رئیس کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور تصریح کرد: نباید ظرفیت‌ها و توانمندی‌های سران ارتش و سپاه و نیروی انتظامی را فراموش کنیم. امروز در همین مجلس ۵۵ نفر از نیروهای مسلح همکار شما هستند. چطور ما از این ظرفیت استفاده نکنیم؟ این نمایندگان طبق قانون و در موعد مقرر بازنشسته شدند و در انتخابات شرکت کردند.

جوکار افزود: سردار دلها شهید حاج قاسم سلیمانی مگر سرلشکر نبود؟ مگر جایگاه فرماندهی نیروی قدس را نداشت؟ او هم در مسائل نظامی منطقه موفق عمل کرد و هم یک دیپلمات فعال و کارآمد بود. چطور سردار سلمانی توانست روسیه را پای کار سوریه بیاورد و چرا دستگاه دیپلماسی ما نتوانست چنین کاری را انجام دهد؟ پس چرا از این ظرفیت استفاده نکنیم؟

این خبر را هم ببینید:  سردار سلیمانی: مرحله دوم نهضت کمک مؤمنانه آغاز شد/ جمع‌آوری ۷۰۰ میلیارد کمک مردمی در مرحله اول

وی اظهار داشت: مگر یک صدا همه جناح‌ها نمی گفتند برای دور آینده انتخابات، سردار سلیمانی بیاید و اما آن عزیز نپذیرفت. این درخواست را شما می‌دانستید و می‌گفتید ناجی این مملکت سردار سلیمانی است. بنابراین ما باید به این نکات توجه داشته باشیم.

رئیس کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور تاکید کرد: عزیزانمان در نیروهای مسلح توانمندی‌هایی دارند که می توانیم در عرصه اداره کشور از آن استفاده کنیم و نباید در این راستا ممنوعیت ایجاد کنیم. آنچه که رهبری و امام تاکید داشتند ورود نیروهای مسلح به دسته بندی‌های  سیاسی کشور است که این خطرناک است اما نباید آنان را از کاندیداتوری منع کنیم.

انتهای پیام/


اخبار مرتبطتبلیغات

جديدترين خبرها