رفتن به بالا

پایگاه خبری جامعه نیوز | مرجع یادداشت های سیاسی و اجتماعی

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • شنبه ۹ اسفند ۱۳۹۹
  • السبت ۱۵ رجب ۱۴۴۲
  • 2021 Saturday 27 February
اوقات شرعی

به گزارش جامعه نیوز:  آمریکا که ما را تحریم دارویی کرده، درباره واکسن کرونا دایه مهربان‌تر از مادر شده است علی بابایی کارنامی نماینده مردم ساری در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس با اشاره به فرمایشات رهبر معظم انقلاب درباره عدم واردات واکسن کرونا از کشورهای آمریکا و انگلیس گفت: […]

به گزارش جامعه نیوز:

 آمریکا که ما را تحریم دارویی کرده، درباره واکسن کرونا دایه مهربان‌تر از مادر شده است

علی بابایی کارنامی نماینده مردم ساری در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس با اشاره به فرمایشات رهبر معظم انقلاب درباره عدم واردات واکسن کرونا از کشورهای آمریکا و انگلیس گفت: امروز آمریکا بیشترین آمار مبتلایان به کرونا را دارد پس چرا این واکسن در میان مردم آمریکا استفاده نمی‌شود؟

وی افزود: مردم خود آمریکا از پذیرش واکسن فایزر امتناع می‌کنند، اما وقتی که این چنین است، باید این واکسن را خریداری و به مردم مان تزریق کنیم؟

سخنگوی کمیسیون اجتماعی مجلس اظهار داشت: آمریکا همواره سخت‌ترین تحریم‌ها را علیه کشور و ملت ما اعمال می‌کرده حال چه شده که امروز در ارتباط با این واکسن دایه مهربان‌تر از مادر شده و می‌خواهد واکسن فایز را به ایران بفروشند.

بابایی خاطرنشان کرد: آمریکا ۲۱۰ میلیارد دلار از دارایی‌های ما در سراسر جهان را بلوکه کرده و اجازه نمی‌دهد که ما با استفاده از این دارایی‌هایمان داروهای ضدسرطان را خریداری کنیم و امروز فروش واکسن کرونا را به ایران دنبال می‌کند.

وی افزود: ما در مجلس اجازه نخواهیم داد که عده‌ای سودجو بخواهند به منافع شخصی خود در بحث واردات واکسن از غرب دست پیدا کنند و سلامتی مردم را دستاویزی برای رسیدن به سود و منافع شخصی‌شان قرار دهند.

سخنگوی کمیسیون اجتماعی مجلس اظهار داشت: علاوه بر این رهبر معظم انقلاب نگفتند که به هیچ عنوان واکسنی وارد نشود، بلکه ایشان فرمودند؛ اولویت با تولید داخل است اما اگر بنا شد که واکسنی از خارج از کشور خریداری شود باید از منبع مطمئنی این کار انجام شود.

این خبر را هم ببینید:  روحانی: ما در برابر مردم ایران شرمسار نیستیم/ یادگار بزرگی در گاز برای دولت آینده گذاشتیم

نماینده مردم ساری در مجلس خاطرنشان کرد: ما می‌توانیم از تجربیات هند و کشورهای شرق آسیا در این زمینه استفاده کنیم و اگر واکسن مطمئنی در این زمینه ساخته و تولید شده باشد از آنها خریداری کنیم.

انتهای پیام/


اخبار مرتبطتبلیغات

جديدترين خبرها