رفتن به بالا

پایگاه خبری جامعه نیوز | مرجع یادداشت های سیاسی و اجتماعی

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • پنجشنبه ۱۶ اردیبهشت ۱۴۰۰
  • الخميس ۲۴ رمضان ۱۴۴۲
  • 2021 Thursday 6 May

به گزارش جامعه نیوز:  آمار مبتلایان به کووید ۱۹ در زنجان به ۷۷ هزار و ۵۸۸ نفر رسید/ آغاز واکسیناسیون ۱۷ هزار زنجانی بالای ۸۰ سال به گزارش خبرگزاری فارس از زنجان، بر اساس گزارش دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان، از اسفندماه سال‌گذشته تاکنون ابتلای قطعی ۸ هزار و ۳۵۹ نفر از بیماران بستری در […]

به گزارش جامعه نیوز:

 آمار مبتلایان به کووید ۱۹ در زنجان به ۷۷ هزار و ۵۸۸ نفر رسید/ آغاز واکسیناسیون ۱۷ هزار زنجانی بالای ۸۰ سال

به گزارش خبرگزاری فارس از زنجان، بر اساس گزارش دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان، از اسفندماه سال‌گذشته تاکنون ابتلای قطعی ۸ هزار و ۳۵۹ نفر از بیماران بستری در استان زنجان به کووید ۱۹ بر اساس تست‌های آزمایشگاهی تایید شده که ۶ هزار و ۶۳۰ نفر از آن‌ها بعد از بهبودی، از بیمارستان ترخیص شده‌اند.

بر اساس همین گزارش آمار بیماران سرپایی مبتلا به کووید ۱۹ از آغاز شیوع ویروس کرونا در این استان، بر اساس تست‌های آزمایشگاهی ۶۹ هزار و ۲۲۹ مورد بوده است که یک هزار و ۱۲ مورد از آن‌ها طی ۲۴ ساعت گذشته گزارش شده است که با این حساب مجموع مبتلایان به این بیماری در استان به ۷۷ هزار و ۵۸۸ نفر رسیده است.

در حال حاضر ۷۳۳ نفر در بیمارستان‌های استان زنجان به دلیل ابتلا به کووید ۱۹ و یا مشکوک بودن بستری هستند که ۵۴ مورد از این آمار جزو مبتلایان روز هستند.

براساس همین گزارش آمار تجمیعی بیماران بستری شده در بیمارستان‌های استان زنجان شامل بیماران مبتلای قطعی به کووید ۱۹ و همچنین مشکوک ۲۴ هزار و ۶۷ نفر اعلام شده است.

همچنین طی مدت زمان شیوع ویروس کرونا یک هزار و ۳۳۱ نفر جان خود را از دست داده‌اند که هفت نفر از این مجموع جزو آمار روزانه بوده است.

بیش از ۱۷ نفر در سطح استان بالای ۸۰ سال مشمول تزریق واکسن هستند

رئیس دانشگاه علوم پزشکی زنجان گفت: بیش از ۱۷ هزار نفر در سطح استان زنجان بالای ۸۰ سال مشمول تزریق واکسن هستند و در روزهای آینده بر طبق برنامه‌ریزی وزارت بهداشت گروه‌های سنی دیگر هم اعلام خواهد شد.

این خبر را هم ببینید:  نخستین واکنش صنعاء به سخنان ولی‌عهد سعودی

  پرویز قزلباش با بیان اینکه در مراکز ۱۶ ساعته بر اساس نسخ، دارو تهیه می‌شود و خدماتی که در درمانگاهها و مراکز جامع سلامت و مراکز ۱۶ ساعته بسیار ارزان و در حد رایگان است، افزود: افراد مراجعه کننده دارو  را از بیرون تهیه می‌کنند.

وی تصریح کرد: در روستاها، نواحی و شهرهای کوچک شرایط متفاوت است و تسهیلات بهتر و با قیمت تمام شده کم ارائه می‌شود.

قزلباش ادامه داد: درمانگاه شماره ۱۴ زنجان خدمات تخصصی هم ارائه می‌دهد و متخصص بیماری عفونی و داخلی صبح و بعد از ظهر در درمانگاه حضور دارند و حتی الامکان درمان به صورت سرپایی انجام می‌شود، مگر اینکه با نظر پزشک به بستری نیاز باشد. 

وی ضمن تایید واکسیناسیون افراد بالای ۸۰ سال نیز گفت: امروز واکسیناسیون افراد بالای ۸۰ سال آغاز شده و تا این لحظه طبق آخرین آمار حدود ۷۰۰ نفر از شهروندان استان بالای ۸۰ سال واکسینه  شدند واین روند تا بعد از ظهر هم ادامه دارد و برای بیماران زمینه‌ای واکسیناسیون با تایید پزشک و مدارک مربوطه تزریق انجام می‌شود. 

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان تاکید کرد: بیش از ۱۷ هزار نفر در سطح استان زنجان بالای ۸۰ سال مشمول تزریق واکسن هستند و در روزهای آینده بر طبق برنامه‌ریزی وزارت بهداشت گروه‌های سنی دیگر هم اعلام خواهد شد.

قزلباش در ادامه در پاسخ به سؤالی در مورد نتیجه اعمال محدودیت در کنترل بیماری با ذکر این مطلب که محدودیت‌هایی که اعمال شده نتیجه‌اش بعد از ۱۰ تا ۱۴ روز مشخص می‌شود، تصریح کرد: در امر کنترل بیماری فقط یک عامل تاثیر ندارد منافذ مختلف نفود و انتشار بیماری را باید در نظر داشته باشیم از جمله  نظارت برحمل و نقل عمومی، بین شهری و برون شهری و هرگونه تجمعات و …

این خبر را هم ببینید:  راه هست-7| دخالت دولت در بازار مانع اصلی تولید/ ارز 4200 تومان حذف شود

 وی با بیان اینکه واکسیناسیون مشاغل مختلف بر اساس پروتکل‌ها تعریف شده است مگر اینکه وزارت بهداشت صنوف مختلف دیگر را تعریف کند، افزود: گروهی که در معرض ارتباطات اجتماعی هستند، طبق برنامه وزارت بهداشت در اولویت‌های اعلامی در فاز دوم نیستند و پیش بینی نشده است . 

وی سه مرحله ای بودن تزریق واکسن را منوط به دوزهای یادآور واکسن دانست و گفت : واکسیناسیون بر اساس سهمیه بندی هر استان داده می‌شود وعمده واکسنها در استان از نوع سینوفارم و استرازنکا است.

انتهای پیام/۷۳۰۰۴/ق


اخبار مرتبطتبلیغات

جديدترين خبرها