رفتن به بالا

پایگاه خبری جامعه نیوز | مرجع یادداشت های سیاسی و اجتماعی

تعداد اخبار امروز : 2 خبر


  • جمعه ۱۷ اردیبهشت ۱۴۰۰
  • الجمعة ۲۵ رمضان ۱۴۴۲
  • 2021 Friday 7 May

به گزارش جامعه نیوز:  آمار مبتلایان به کووید ۱۹ در زنجان به ۷۹ هزار و ۵۲۶نفر رسید به گزارش خبرگزاری فارس از زنجان، بر اساس گزارش دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان، از اسفندماه سال‌گذشته تاکنون ابتلای قطعی ۸ هزار و ۴۷۱ نفر از بیماران بستری در استان زنجان به کووید ۱۹ بر اساس تست‌های آزمایشگاهی تایید شده […]

به گزارش جامعه نیوز:

 آمار مبتلایان به کووید ۱۹ در زنجان به ۷۹ هزار و ۵۲۶نفر رسید

به گزارش خبرگزاری فارس از زنجان، بر اساس گزارش دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان، از اسفندماه سال‌گذشته تاکنون ابتلای قطعی ۸ هزار و ۴۷۱ نفر از بیماران بستری در استان زنجان به کووید ۱۹ بر اساس تست‌های آزمایشگاهی تایید شده که ۶ هزار و ۷۳۴ نفر از آن‌ها بعد از بهبودی، از بیمارستان ترخیص شده‌اند.

بر اساس همین گزارش آمار بیماران سرپایی مبتلا به کووید ۱۹ از آغاز شیوع ویروس کرونا در این استان، بر اساس تست‌های آزمایشگاهی ۷۱ هزار و ۵۵ مورد بوده است که ۸۲۴ مورد از آن‌ها طی ۲۴ ساعت گذشته گزارش شده است که با این حساب مجموع مبتلایان به این بیماری در استان به ۷۹ هزار و ۵۲۶نفر رسیده است.

در حال حاضر ۷۴۵ نفر در بیمارستان‌های استان زنجان به دلیل ابتلا به کووید ۱۹ و یا مشکوک بودن بستری هستند که ۵۳ مورد از این آمار جزو مبتلایان روز هستند.

براساس همین گزارش آمار تجمیعی بیماران بستری شده در بیمارستان‌های استان زنجان شامل بیماران مبتلای قطعی به کووید ۱۹ و همچنین مشکوک ۲۴ هزار و ۲۸۱ نفر اعلام شده است.

همچنین طی مدت زمان شیوع ویروس کرونا یک هزار و ۳۴۲ نفر جان خود را از دست داده‌اند که هفت نفر از این مجموع جزو آمار روزانه بوده است.

کارآزمایی بالینی واکسن ایرانی – کوبایی، یک مطالعه وسیع، و اقدام داوطلبانه و انسان دوستانه است

 پرویز قزلباش در مراسم فاز ۳ کارآزمایی بالینی واکسن کرونا انستیتوپاستور ایران و فنیلای کوبا (کنژوگه) در زنجان اظهار داشت: این کارآزمایی، یک مطالعه وسیع در سطح کشور، و اقدام داوطلبانه و انسان دوستانه است .

این خبر را هم ببینید:  افزایش ۶۰ درصدی عملیات معدنکاری، رشد 250 درصدی فروش، دریافت 4 گواهینامه استاندارد ایزو و عرضه محصول در بورس کالا

 رئیس دانشگاه علوم پزشکی زنجان افزود: امروز افتخار بسیار بزرگی نصیب استان شده، که اولین کارآزمایی بالینی واکسن ایرانی – کوبایی در زنجان انجام می‌شود.

قزلباش با بیان اینکه استان زنجان یکی از هفت استان برگزیده برای انجام واکسیناسیون ایرانی کوبایی (کنژوگه) است افزود: واکسیناسیون از اصلی‌ترین راه‌های پیشگیری بیماری کرونا است و تمام دنیا دنبال واکسن تأثیرگذار و ایمن هستند .

رئیس کلان منطقه ۶ آمایش کشوری با اشاره به اینکه وزارت بهداشت و دانشگاه‌های علوم پزشکی با محوریت انستیتو پاستور ایران، واکسیناسیون را در کشور انجام می‌دهند تصریح کرد: این مطالعه، یک مطالعه وسیع در سطح کشور، و اقدام داوطلبانه و انسان دوستانه است.

مدیر ارشد دانشگاه علوم پزشکی زنجان ادامه داد: ۶ پلتفرم برای ساخت و تولید واکسن در کشور فراهم شد که یکی از موثرترین آنها به همت انستیتو پاستور ایران با تولید واکسن ایرانی _ کوبایی کنژوگه انجام شد که امیدوار هستیم در آینده نزدیک شاهد تولید انبوه این واکسن باشیم.

وی افزود: داوطلبین این واکسن بین ۱۸ تا ۸۰ سال از هر دو جنس زن و مرد قراردارند و یکی از مسائلی که مطرح است، اینکه این عزیزان تا هفت ماه تحت پیگیری و تا پایان فرصت مورد نظر، بیمه خواهند بود و همچنین این افراد، برخوردار از سلامت عمومی و بیماری زمینه‌ای کنترل شده داشته باشند.

قزلباش با تاکید براینکه این واکسن در زنجان در سه دوز تزریق خواهد شد اظهار داشت: بانوان باردار و شیرده در این مطالعه حضور ندارند و امیدوار هستیم، با به بار نشستن تلاش‌ها برای تولید واکسن، ایران جزو کشورهای مهم تولیدکننده این واکسن برای ارتقای سلامت عمومی خواهد بود.

این خبر را هم ببینید:  کرونا سرمربی و بازیکنان گوا را قبل از اتمام لیگ قهرمانان آسیا فراری داد

انتهای پیام/۷۳۰۰۴/ق


اخبار مرتبطتبلیغات

جديدترين خبرها