رفتن به بالا

پایگاه خبری جامعه نیوز | مرجع یادداشت های سیاسی و اجتماعی

تعداد اخبار امروز : 2 خبر


  • جمعه ۱۷ اردیبهشت ۱۴۰۰
  • الجمعة ۲۵ رمضان ۱۴۴۲
  • 2021 Friday 7 May

به گزارش جامعه نیوز:  آمادگی افزایش مدارس «صدرا» را داریم/ مسوولان آموزش و پرورش همراهی کنند حجت الاسلام محمدهادی نظیری در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در همدان با اشاره به حضور حجت الاسلام تقدیری؛ مدیرعامل سازمان مدارس علوم و معارف صدرای کشور در همدان اظهار کرد: هدف از این حضور بازدید از مدرسه صدرای استان […]

به گزارش جامعه نیوز:

 آمادگی افزایش مدارس «صدرا» را داریم/ مسوولان آموزش و پرورش همراهی کنند

حجت الاسلام محمدهادی نظیری در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در همدان با اشاره به حضور حجت الاسلام تقدیری؛ مدیرعامل سازمان مدارس علوم و معارف صدرای کشور در همدان اظهار کرد: هدف از این حضور بازدید از مدرسه صدرای استان در ملایر و بررسی مسائل و مشکلات آن بود اما موضوعات دیگری هم خدمت ایشان مطرح شد.

وی با اشاره به اینکه رئیس سازمان تبلیغات کشور ماموریتی را به وظایف مدارس صدرا ملحق کردند گفت: مدارس صدرا باید علاوه بر هدایت وظایف قبلی مجموعه خود، بخش تخصصی حوزه کودک و نوجوان را هم در گام دوم تبلیغ به دست گیرد.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان همدان بیان کرد: حجت الاسلام تقدیری، ضمن دیدار با ائمه جمعه و طرح مباحثی در خصوص مدارس صدرا، با برخی از افراد شاخص در حوزه تربیت کودک و نوجوان دیدار کرد و الگوهای مردمی مورد بررسی و مطالعه قرار گرفت.

وی از وجود ۱۹۲ مدرسه صدرا در کشور خبر داد و گفت: این مدارس جزو مدارس دولتی – مشارکتی به شمار می‌آیند که با مشارکت اداره آموزش و پرورش و سازمان تبلیغات اسلامی شکل گرفته و تقریبا در حوزه معارف اسلامی جزو مدارس موفق در کشور هستند.

نظیری با بیان اینکه از ۱۹۲ مدرسه صدرا تنها یک مدرسه سهم استان همدان است  که در ملایر شکل گرفته و آن نیز متاسفانه با مشکلات و مسائل بسیاری مواجه است افزود: یکی از درخواست‌های نماینده ولی فقیه در استان در این دیدار این بود که با جدیت شاهد گسترش مدارس صدرا در استان باشیم و بتوانیم چند مدرسه را در مقاطع مختلف داشته باشیم.

این خبر را هم ببینید:  آماده‌سازی امیدهای فولاد جهت شرکت در مرحله پلی‌آف لیگ دسته یک فوتبال

وی با بیان اینکه پایه اولیه مدارس صدرا  تاسیس این مدارس برای متوسطه دوم بوده است خاطرنشان کرد: در حال حاضر این مدارس توسعه یافته و امکان شکل گیری متوسط اول و ابتدایی نیز وجود دارد.

لزوم تاسیس مدارس صدرا در مناطق کم‌برخوردار

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان همدان با اشاره با اینکه سال گذشته در چند  استان شاهد تاسیس مدارس صدرا در مقطع ابتدایی بودیم گفت: طبق فرمایش نماینده ولی فقیه در استان رایزنی‌هایی  در ایجاد مدارس صدرا در استان آغاز خواهیم کرد اما به جهت تامین سخت‌ افزار و محیط مدرسه برای شکل گیری این مدارس به همراهی آموزش و پرورش نیاز داریم.

وی تصریح کرد: آموزش و پرورش استان می‌تواند در شهرستان‌های مختلف مدارس خود را به صورت امانی در اختیار سازمان تبلیغات اسلامی قرار دهد تا الگوی مدرسه به الگوی مدرسه صدرا ارتقا یابد.

نظیری عنوان کرد: تاکید ما به تاسیس مدارس صدرا در مناطق کم‌برخوردار، محروم و حاشیه شهرهاست و پشتیبانی لازم را خواهیم داشت تا مطابق با گفتمان انقلاب اسلامی و رسیدگی به ایجاد عدالت آموزشی در کشور باشد.

وی بیان کرد: به دنبال این هستیم اداره آموزش و پرورش تعدادی از مدارس حاشیه شهر که شرایط خوبی ندارند و امکانات آنها ضعیف است و احتمالا نتوانند آنگونه خدمات را به دانش آموزان ارائه کنند را در اختیار ما قرار دهد تا آنها را به الگوی مدارس صدرا ارتقا دهیم.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان همدان یادآور شد: تقریبا ساختار مدارس صدرا خدمات مدارس غیر انتفاعی را از لحاظ آموزشی، سطح آموزشی، برنامه‌های کمک آموزشی، فرهنگی و تربیتی دارد چرا که سازمان مدارس صدرا از مدارس خود در استانها و شهرستانها پشتیبانی ملی و برنامه‌ای لازم را داشته و خدمات خوبی ارائه می‌کند.

این خبر را هم ببینید:  لیگ دسته اول فوتسال باشگاه های کشور/ هتریک برد برای فولاد و تداوم ناکامی آیندگان

وی گفت: هدف ما این است مدارس دولتی حاشیه شهرها به سطح مدارس غیردولتی و غیرانتفاعی ارتقا یابد تا دانش‌آموزان چنین مناطقی نیز بتوانند از خدمات بهتر آموزشی، فرهنگی و تربیتی برخوردار شوند.

نظیری با بیان اینکه امیدوارم مسوولان استان در این زمینه همکاری کنند تا بتوانیم مقدمات راه‌اندازی این مدارس فراهم کنیم افزود: سال گذشته در استان خوزستان بیش از ۴۰ مدرسه صدرا با همکاری آموزش و پرورش شکل گرفته که اقدام بسیار ارزشمندی است.

وی خاطرنشان کرد: با آمادگی مدیرکل آموزش و پرورش استان برای ایجاد مدارس صدرا در  هر یک از شهرستان‌ها، این آمادگی از سوی ما وجود دارد تا در حد توان  آنها را در سطح استان فعال کنیم.

انتهای پیام/۸۹۰۲۶/


اخبار مرتبطتبلیغات

جديدترين خبرها