رفتن به بالا

پایگاه خبری جامعه نیوز | مرجع یادداشت های سیاسی و اجتماعی

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • سه شنبه ۲۴ فروردین ۱۴۰۰
  • الثلاثاء ۱ رمضان ۱۴۴۲
  • 2021 Tuesday 13 April
اوقات شرعی

به گزارش جامعه نیوز:  آقای ظریف! در وزارت خارجه کارشناس اقتصادی دارید؟ به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، محمد مولوی نماینده مردم آبادان در مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز(یکشنبه) پارلمان در جریان ارائه گزارش وزیر امور خارجه به مجلس اظهار داشت: سردار حاج قاسم سلیمانی  دلها را فتح کرد، بعد از این فتح‌الفتوح […]

به گزارش جامعه نیوز:

 آقای ظریف! در وزارت خارجه کارشناس اقتصادی دارید؟

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، محمد مولوی نماینده مردم آبادان در مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز(یکشنبه) پارلمان در جریان ارائه گزارش وزیر امور خارجه به مجلس اظهار داشت: سردار حاج قاسم سلیمانی  دلها را فتح کرد، بعد از این فتح‌الفتوح چه کردید؟

وی افزود: مگر نه اینکه مدعی هستید تسهیل‌گر امور اقتصادی هستید، اصلا در وزارت امور خارجه کارشناس اقتصادی دارید، اگر کارشناسان این وزارتخانه را به عنوان اقتصادی معرفی می‌کنید اما آنها دارای مدارک تحصیلی مرتبط با امور فرهنگی و سیاسی هستند.

نماینده مردم آبادان در مجلس شورای اسلامی افزود: آقای ظریف! گویا در دستگاه دیپلماسی شما، دیپلماسی را برای دیپلماسی انتخاب کرده‌اید و این در حالی است که نظریه‌پردازی‌هایتان باید برای نظام مقدس جمهوری اسلامی و ملت شریف ایران به اعداد و ارقامی تبدیل شود که امیدواری ایجاد کند اما در شرایط کنونی معکوس این حالت است.

نماینده مردم آبادان در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: انتظارمان این است در وزارت امور خارجه که به این نام نامگذاری شده حواستان باشد قرار نیست فقط پیگیر امور خارجی‌ها باشید بلکه باید دیپلماسی خود را به دیپلماسی عمل تبدیل کنید که مبادا در تسهیل‌گری شما دلار را با حجم بالا ببینیم که کمر اقتصاد مملکت را شکسته است.

وی یادآور شد: عدد و ارقام بیانگر این است که حجم مبادلات اقتصادی ایران با کل دنیا ۹۸ درصد است ولی با اروپا ۲ درصد است، از سوی دیگر اکثر پست‌هایی که شما در اروپا دارید تکمیل شده و همچنان بر سر آنها دعوا وجود دارد، چرا با کشورهایی همچون چین، هند و عراق که حجم مبادلات ایران است بعضا در حد سفیر و کنسولگری با مشکل مواجه هستید.

این خبر را هم ببینید:  جلسه علنی امروز مجلس آغاز شد

مولوی ادامه داد: اصول۷۷، ۷۸ و ۱۲۵ قانون اساسی بر تأمین مصالح کشور تأکید دارد، الان مدعی بودید بیشترین سفر و مراودات را با عراق دارید، آخرین سفر رئیس جمهور که به این کشور داشت و قرار بود کمیسیونی برای لایروبی اروند و مراودات مرزی تشکیل شود چه نتیجه ای داد جز اینکه نتیجه این است که الان مرز شلمچه تعطیل شده است و محور بزرگ اروندرود که زمانی محل تجارت، گردشگری و صیادی بود بی‌فایده مانده است بنابراین اگر این سیاست خارجی‌تان است باید در آن تجدیدنظر کنید چرا که آنچه می‌بینیم نتیجه خوبی به همراه نخواهد داشت.

انتهای پیام/


اخبار مرتبطتبلیغات

جديدترين خبرها