رفتن به بالا

پایگاه خبری جامعه نیوز | مرجع یادداشت های سیاسی و اجتماعی

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • چهارشنبه ۲ مهر ۱۳۹۹
  • الأربعاء ۵ صفر ۱۴۴۲
  • 2020 Wednesday 23 September
اوقات شرعی

به گزارش جامعه نیوز:  آقای روحانی! چرا پروژه‌های «علی بر کت الله» به کردستان نمی‌آید؟ به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، سید مهدی فرشادان نماینده مردم سنندج در مجلس امروز (سه شنبه ۲۵ شهریور ماه) در نطق میان دستور خود در صحن علنی مجلس وی با بیان اینکه گرانی و تحریم ها مسئولیت مجلس یازدهم را سنگین […]

به گزارش جامعه نیوز:

 آقای روحانی! چرا پروژه‌های «علی بر کت الله» به کردستان نمی‌آید؟

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، سید مهدی فرشادان نماینده مردم سنندج در مجلس امروز (سه شنبه ۲۵ شهریور ماه) در نطق میان دستور خود در صحن علنی مجلس وی با بیان اینکه گرانی و تحریم ها مسئولیت مجلس یازدهم را سنگین تر کرده است، اظهار داشت: باید آستین همت بالا بزنیم، اگر بهبود معیشت اقشار ضعیف اولویت کار مجلس است ولی وظیفه ذاتی دولت چیست؟

فرشادان می‌گوید که وظیفه ذاتی دولت  این است که تمرکززدایی را در حوزه صنعت و تولید نهادینه کند تا به توسعه متوازن دست پیدا کند، هر استانی دارای ظرفیت ها و پتانسیل های خاصی است که توجه همیشگی دولتمردان به کلان شهرها باعث غفلت از آن شده است.

وی با طرح این پرسش که آقای رییس جمهور چرا حمایت کردها از دولت تدبیر و امید را فراموش کردید، تاکید کرد: مقام معظم رهبری کردستان را سرزمین فداکارای های بزرگ دانستند؛ هر روز شاهد افتتاح پروژه‌ها و علی برکت الله در دیگر استان ها هستیم، نگاه تبعیض آمیز شما به کردستان پسندیده نیست، یا قدرشناس رای ۷۳ درصدی کردها باشید یا از فرمایشات رهبر معظم انقلاب الگو بگیرید، ایشان سال آخر دولت ها را سال حساسی دانستند که پیگیری امور نباید به هیچ‌وجه سست شود، تفسیر من این است که سست بودن رفتار مدیریتی شما در حوزه اقتصاد کردستان اظهر من الشمس است.

فرشادان گفت: برای ما ثابت شد دولت شما دولتی عدالت محور نیست، سخنان من تسویه حساب سیاسی نیست بلکه بیان واقعیاتی است تا سیاستمدار عمل گرا به آن بیندیشند، سخنان بنده می تواند معیار توسعه باشد، یعنی توسعه شفافیت و توسعه در سطح ملی، توسعه به همرا کردستان نه توسعه بدون کردستان،درباره استانی سخنان می گویم که می تواند لنگر گفتمان توسعه محور در سطح ملی باشد، توسعه اقتصادی کردستان باید از پشت تریبون ها خارج شود و باید از میان صفحات روزنامه ها خارج و به سوی احداث کارخانه ها پیش برود، تا زمانی که توسعه کردستان از پشت میز خارج نشود و به کمک چرخه تولید نرود، شاهد مسکن بی خاصیت است.

نماینده مردم سنندج عنوان کرد: درباره دولت تدبیر و امیدی صحبت می کنم که می توانست از هدر رفت سرمایه های کردستان جلو گیری کند، آقای رییس جمهور برای تولید و اشتغال بی رونق آن چه قدم هایی برداشتید؟ تاریخ از شما یاد خواهد کرد؛ بنابراین در این فرصت باقی مانده برای اقتصاد فلج کردستان تلاش کنید تا به نیکی از شما یاد کنند، ما از ایجاد کارخانه در دیگر استان ها ناراحت نبوه و خیلی هم خرسند هستیم، اما سوال بنده این است چرا بالاترین آمار بیکاری باید در  کردستان باشد؟ آقای روحانی در مسئولیت خود بازنگری کرده و عملکرد خود را در کردستان بسنجید، عملکرد شما در کردستان موجب بی اعتمادی سیاسی شده است.

وی اضافه کرد: سوال من این است نمی دانم چگونه با وجدان راحت خوابتان می برد در حالی که هنوز ما در کردستان با رنج کولبری و مرگ کولبران دست و پنجه نرم می کنیم؟ هنوز شرمنده دو برادر کولبری هستیم که در کولاک جان دادند، امروز شرمنده مانی هایی هستیم که شادی او برای خرید لپ تاب و برای استفاده از برنامه شاد نقش بر آب شد.

انتهای پیام/


اخبار مرتبطتبلیغات

جديدترين خبرها