رفتن به بالا

پایگاه خبری جامعه نیوز | مرجع یادداشت های سیاسی و اجتماعی

تعداد اخبار امروز : 2 خبر


  • جمعه ۱۷ اردیبهشت ۱۴۰۰
  • الجمعة ۲۵ رمضان ۱۴۴۲
  • 2021 Friday 7 May

به گزارش جامعه نیوز:  آقای روحانی! از ۲۰ شعار اقتصادی کدامیک محقق شده است مهدی وکیل‌پور سخنگوی جبهه ایستادگی ایران اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه احزاب خبرگزاری فارس، ضمن اشاره به مذاکرات هسته ای اخیر اظهار داشت: از سال ۱۳۹۲  تاکنون کشور درگیر مذاکرات برای حل مساله هسته ای و رفع تحریمها است. در […]

به گزارش جامعه نیوز:

 آقای روحانی! از ۲۰ شعار اقتصادی کدامیک محقق شده است

مهدی وکیل‌پور سخنگوی جبهه ایستادگی ایران اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه احزاب خبرگزاری فارس، ضمن اشاره به مذاکرات هسته ای اخیر اظهار داشت: از سال ۱۳۹۲  تاکنون کشور درگیر مذاکرات برای حل مساله هسته ای و رفع تحریمها است. در این مدت دولتمردان تدبیر و امید با موفق اعلام کردن مذاکرات و تاکیدهای چندباره بر به زانو درآوردن دشمن بر طبل اقتدار سیاسی و بی سواد خواندن منتقدان این مذاکرات کوبیده اند، بطوریکه در داخل کشور از مساله تولید و تکیه بر توان داخلی کاملاً غافل شده اند.

وکیل پور افزود: با همین سبک در مدیریت کشور، متاسفانه شاهد ضعف در تامین حتی مایحتاج اولیه مان هستیم. وضع رو به گونه ای رقم زده اند که مردم را در صفهای طولانی مرغ و روغن سرگردان کرده اند و یا در بازار بورس حالتی را پیش آوردند که سرمایه های مردم یک شبه از ارزش افتاد.  

وی در ادامه در خصوص تورم افسار گسیخته در زمان تصدی دولت تدبیر و امید گفت: میانگین تورم در دی ماه سال ۱۳۹۹ در مقایسه با دی ماه سال ۱۳۹۸ به میزان ۴۶.۲ درصد افزایش پیدا کرده است که این نشان از بی برنامگی و عدم توفیق دولت در مدیریت عرصه اقتصاد است.

وکیل پور در ادامه در خصوص شعارهای اقتصادی نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری یادآور شد: با توجه به فرا رسیدن ایام انتخابات ریاست جمهوری، مردم با دقت برنامه های اقتصادی نامزدها را دنبال کنند و به فردی رای دهند که برنامه روشنی برای مدیریت اقتصاد و معیشت کشور داشته باشد و امید اولش به مردم و ظرفیتهای داخلی کشور باشد.

این خبر را هم ببینید:  نادران در کمیسیون تلفیق: مجوز سقف دوم بودجه شهریور است

وکیل پور در این‌باره ادامه داد: مردم یادشان هست که در این هشت سال، آقای روحانی حدود ۲۰ شعار اقتصادی داده اند که شامل: رونق اقتصادی، رفع تحریمها و مشکلات بانکی، توزیع عادلانه ثروت، مهار و کنترل تورم، اختصاص سه درصد از درآمد نفت به خوزستان، نجات کشور از بیکاری و گرانی، توجه ویژه به مسکن، افزایش حقوق کارگران مطابق با تورم، افزایش یارانه دهک های پایین، توانمند سازی روستاها، رفع فقر مطلق و عدالت درآمدی، کم نشدن ارزش پول ملی، راحتی خیال بابت تامین ارز، تبدیل ایران به بازار صادرات، توزیع سهام عدالت و گشایش اقتصادی می باشد.  حتی آقای روحانی در سال ۹۲ صریحاً در رسانه ملی اعلام کردند که شعار دولت تدبیر و امید نجات اقتصاد ایران است. حال باید از ایشان سوال کرد در این هشت سال با اقتصاد ایران چه کرده اید؟ و به کدامیک از این ۲۰ وعده اقتصادی تان عمل نمودید؟

عضو شورای مرکزی حزب توسعه و عدالت ایران اسلامی در انتها یادآور شد: دولت همین فرصت باقی مانده از زمان خدمت را مغتنم بشمارد و در جهت بهبود معیشت و اقتصاد کشور گام بردارد و با طرح دوباره نخ نمای مذاکرات در مدت زمان انتخابات ریاست جمهوری، این فرصت آخر رو هم از دست ندهد. 

انتهای پیام/


اخبار مرتبطتبلیغات

جديدترين خبرها