رفتن به بالا

پایگاه خبری جامعه نیوز | مرجع یادداشت های سیاسی و اجتماعی

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • چهارشنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۰
  • الأربعاء ۷ شوال ۱۴۴۲
  • 2021 Wednesday 19 May

به گزارش جامعه نیوز:  آغاز مجدد تزریق واکسن جانسون اند جانسون با برچسب جدید به گزارش خبرنگار گروه علم و پیشرفت خبرگزاری فارس به نقل از تاس، سازمان غذا و داروی آمریکا که هفته گذشته پس از گزارش شمار کمی از عوارض لخته شدن خون در دریافت‌کنندگان واکسن تک دز جانسون اند جانسون، تزریق این واکسن […]

به گزارش جامعه نیوز:

 آغاز مجدد تزریق واکسن جانسون اند جانسون با برچسب جدید

به گزارش خبرنگار گروه علم و پیشرفت خبرگزاری فارس به نقل از تاس، سازمان غذا و داروی آمریکا که هفته گذشته پس از گزارش شمار کمی از عوارض لخته شدن خون در دریافت‌کنندگان واکسن تک دز جانسون اند جانسون، تزریق این واکسن را در سراسر این کشور متوقف کرده بود، با برچسب جدیدی که در آن نسبت به احتمال بروز عارضه بسیار نادر لخته شدن خون با تزریق آن هشدار داده شده، واکسیناسیون با واکسن مذکور را ازسر گرفت.

برهمین اساس استفاده از واکسن به دنبال توصیه‌های هیئت متخصص از مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری تجدید شد.

جانت وودکاک، مسئول کمیسیون سازمان غذا و داروی آمریکا نیز یادآور شد، این سازمان محدودیت‌های واکسن جانسون اند جانسون را برداشته است.

به گفته وی، استفاده از واکسن به دنبال توصیه‌های هیئت متخصص از مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری (CDC) پس از رأی دادن، تجدید شد.

راشل والنسکی، مدیر مرکز کنترل و پیشگیری آمریکا گفت که واکسیناسیون با جانسون اند جانسون می تواند بلافاصله از سر گرفته شود.

جانسون و جانسون در تاریخ ۱۳ آوریل ( دو هفته پیش) اعلام کرد که به دنبال گزارش‌هایی در مورد ارتباط احتمالی دارو با تشکیل لخته خون، استفاده از واکسن خود را در کشورهای اروپایی به تعویق انداخته است. این تصمیم پس از توصیه نهادهای نظارتی ایالات متحده مبنی بر تعلیق مصرف واکسن در ایالات متحده به دلیل عوارض جانبی احتمالی که واکسن می‌تواند ایجاد کند، اتخاذ شد. به طور خاص، شش مورد از تشکیل لخته‌های خون پس از واکسیناسیون در کشور ثبت شده است.

این خبر را هم ببینید:  قیمت جهانی نفت تابستان امسال به 80 دلار می‌رسد

پیش از این گزارش شده بود که کمیسیون اروپا برای سرعت بخشیدن به اقدامات ملی واکسیناسیون در اروپا که به دلیل تأخیرهای فراوان در تأمین واکسن از برنامه عقب مانده است، به واکسن جانسون اند جانسون بسیار اعتماد کرده بود.

14000112000130 Test PhotoN - آغاز مجدد تزریق واکسن جانسون اند جانسون با برچسب جدید

انتهای پیام/


اخبار مرتبطتبلیغات

جديدترين خبرها