رفتن به بالا

پایگاه خبری جامعه نیوز | مرجع یادداشت های سیاسی و اجتماعی

تعداد اخبار امروز : 14 خبر


  • شنبه ۲۱ تیر ۱۳۹۹
  • السبت ۲۰ ذو القعدة ۱۴۴۱
  • 2020 Saturday 11 July
اوقات شرعی

به گزارش جامعه نیوز:  آغاز فعالیت ۳۰ هزار پایگاه تابستانی مجازی از ۱۵ تیر/ اجرای هدایت تحصیلی بعد از انتقال نمرات به سامانه همگام به گزارش خبرنگار آموزش و پرورش خبرگزاری فارس، علیرضا کاظمی معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش در نشست خبری که امروز در ساختمان مرکزی وزارت آموزش و پرورش برگزار شد، […]

به گزارش جامعه نیوز:

 آغاز فعالیت ۳۰ هزار پایگاه تابستانی مجازی از ۱۵ تیر/ اجرای هدایت تحصیلی بعد از انتقال نمرات به سامانه همگام

به گزارش خبرنگار آموزش و پرورش خبرگزاری فارس، علیرضا کاظمی معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش در نشست خبری که امروز در ساختمان مرکزی وزارت آموزش و پرورش برگزار شد، اظهار کرد: آموزش و پرورش تهدید کرونا را تبدیل به فرصت کرد و به سرعت جایگاه خود را پیدا کرد و با جهاد آموزشی و سپس ایجاد شبکه «شاد»، فضای جدید آموزشی را رقم زد.

وی ادامه داد: حضور آموزش و پرورش به فضای مجازی خوب بود اما نیاز به توسعه دارد و اینکه اشکالات شاد را برطرف کند.

کاظمی به اقدامات این معاونت در شرایط کرونا، گفت: در معاونت پرورشی بیش از ۲۰۰ اقدام انجام دادیم و روحیه جهادی شکل گرفت و تلاش برای آگاهی دانش‌آموزان و خانواده ‌انجام شد.

وی به فعالیت‌های تشکل‌های دانش‌آموزی اشاره کرد و افزود: در این دوره تشکل‌ها به ضدعفونی مدارس و مناطق و تولید ماسک پرداختند.

کاظمی به ایجاد صدای مشاور اشاره کرد و گفت: ۶۵ هزار نفر از این امکان استفاده کردند.

معاون پرورشی و فرهنگی وزیر آموزش و پرورش به برنامه تابستانی امسال آموزش و پرورش اشاره کرد و افزود: برای فعالیت‌های تابستانی، زیرساخت‌های لازم در بخش‌های فناوری و شبکه «شاد» ایجاد شد و فعالیت‌های اوقات فراغت را به این شکل طراحی کردیم و با محوریت کانون‌ها، مراکز دارالقرآن‌ها، مراکز ورزشی و تشکل‌های دانش‌آموزی است.

وی با بیان اینکه شعار اوقات فراغت «هر دانش‌آموز، یک مهارت» است، ادامه داد: ۳۰ هزار پایگاه مجازی اوقات تشکیل می‌شود که آغاز فعالیت آنها از ۱۵ تیر به مدت ۶ هفته است؛ همچنین میزان ساعت هر کلاس ۳۰ دقیقه است. 

کاظمی با بیان سال گذشته ۳ میلیون دانش‌آموز از برنامه‌های اوقات فراغت استفاده کردند، تصریح کرد: در مناطق سفید و زرد با رعایت پروتکل‌ها با محوریت پایگاه‌های مجازی، امکان تشکیل کلاس حضوری وجود دارد و محتوای آن در بخش‌های معرفتی، هویتی، بصیرتی، علمی و فرهنگی، اشتغالزایی، تربیت‌بدنی و سلامت و خدماتی است.

معاون پرورشی و فرهنگی وزیر آموزش و پرورش درباره هدایت تحصیلی گفت: حداقل یک میلیون دانش‌آموز در هدایت تحصیلی حضور دارد که این هدایت تحصیلی، مسیر شغلی و تحصیلی دانش‌آموزان را رقم می‌زند.

وی با بیان اینکه از ۲۷ آذر ۱۳۹۸ فرایند هدایت تحصیلی آغاز شد، افزود: هدایت تحصیلی بر مبنای بررسی‌های مشاوره‌ای در قالب آزمون رغبت و توانایی، نظر معلمان، دانش‌آموز، مشاور و والدین و نمرات است؛ حدود ۹۹۰ هزار نفر از دانش‌آموزان در آزمون‌های توانایی و رغبت شرکت کردند و نظر والدین، مشاوران و معلمان ثبت شد و حدود ۱۰ هزار دانش‌آموز در دسترسی به اینترنت مشکل داشتند.

کاظمی اضافه کرد: نتایج امتحانات در حال ثبت است و تا نیمه اول تیر به پایان می‌رسد و ما اعلام آمادگی کردیم که اگر هر منطقه نمرات را به سامانه همگام منتقل کند، بعد از یک تا دو روز نمون‌برگ‌ها در اختیار منطقه قرار می‌گیرد.

ادامه دارد


اخبار مرتبطتبلیغات

جديدترين خبرها