رفتن به بالا

پایگاه خبری جامعه نیوز | مرجع یادداشت های سیاسی و اجتماعی

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • پنجشنبه ۱۶ اردیبهشت ۱۴۰۰
  • الخميس ۲۴ رمضان ۱۴۴۲
  • 2021 Thursday 6 May

به گزارش جامعه نیوز:  آغاز تولید واکسن کرونا در ساوه از اوایل تابستان به گزارش خبرگزاری فارس از ساوه، علی میرزایی صبح امروز در جریان بازدید معاون وزیر صمت از یک شرکت داروسازی در شهر صنعتی کاوه با اعلام این خبر گفت: این شرکت قرار است با همکاری یک شرکت دانش بنیان از اوایل تابستان […]

به گزارش جامعه نیوز:

 آغاز تولید واکسن کرونا در ساوه از اوایل تابستان

به گزارش خبرگزاری فارس از ساوه، علی میرزایی صبح امروز در جریان بازدید معاون وزیر صمت از یک شرکت داروسازی در شهر صنعتی کاوه با اعلام این خبر گفت: این شرکت قرار است با همکاری یک شرکت دانش بنیان از اوایل تابستان سال جاری اقدام به تولید واکسن کرونا کند.

وی با بیان اینکه تولیدات این واحد دارویی توانسته ما را در خصوص بسیاری از داروها بی نیاز از واردات کند افزود: این شرکت با تولید رمدسیور در زمان شیوع بیماری کرونا توانست علاوه بر جلوگیری از خروج ارز این دارو را با هزینه معادل نصف قیمت خارجی در اختیار مصرف کننده قرار دهد.

فرماندار ساوه با تاکید بر اینکه تولید واکسن کرونا افتخاری برای ساوه و کشور محسوب میشود افزود: حضور معاون وزیر صمت در این شرکت جهت کمک به رفع مشکلات و اخذ تسهیلات برای افتتاح چهار خطر جدید است که بناشد با برگزاری جلسات بعدی در این خصوص مساعدت های لازم صورت پذیرد.

قائم مقام مدیرعامل شرکت داروسازی نیز با بیان اینکه این شرکت با فراهم کردن یک هزار فرصت شغلی بیش از شصت میلیون یورو صرفه جویی ارزی برای کشور داشته است گفت: این شرکت داروهای مختلفی تولید کرده که تولید داروهای تلاسمی، برخی داروهای ضد سرطان و همچنین رمدسیور برای درمان کرونا از نمونه های آن میباشد.

علی ملکی با اشاره به اینکه از ابتدای پیک چهارم کرونا بالغ بر ۴۰۰ هزار ویال محصول رمدسیور وارد بازار کرده ایم افزود: شرکت برنامه ریزی کرده که تا دو هفته آینده ۶۰۰ هزار ویال از این دارو را وارد بازار کند و این توانایی را دارد که به تولید ۸۰۰ هزار ویال در ماه برسد.

این خبر را هم ببینید:  ۶۱ درصد داوطلبان انتخابات شوراها در استان تایید صلاحیت شدند/ رد صلاحیت تعداد محدودی از کاندیداها به دلایل سیاسی

وی به اجرای طرح توسعه در این شرکت نیز اشاره ای داشت و گفت: آخرین طرح ما توسعه شرکت در طبقه دوم با ایجاد چهار خط تولیدی است که پیش بینی شده با اجرای این خط ها بالغ بر ۵۰ میلیون یورو نیز صرفه جویی ارزی حاصل شود.

قائم مقام مدیرعامل شرکت داروسازی با بیان اینکه ارزبری شرکت برای تولید ۵۰۰ هزار ویال رمدسیور معادل ارزبری ۳۰ هزار ویال محصول مشابه خارجی بوده عنوان کرد: امیدواریم بعنوان یک شرکت دانش بنیان در زمینه های دارویی به خودکفایی های بیشتری برسیم که این مهم با حمایت مسئولین انجام خواهد شد.

انتهای پیام/


اخبار مرتبطتبلیغات

جديدترين خبرها