رفتن به بالا

پایگاه خبری جامعه نیوز | مرجع یادداشت های سیاسی و اجتماعی

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • پنجشنبه ۱۶ اردیبهشت ۱۴۰۰
  • الخميس ۲۴ رمضان ۱۴۴۲
  • 2021 Thursday 6 May

به گزارش جامعه نیوز:  آغاز تحویل اسناد اراضی مستثنیات پاکدشت/ صدور سند ۶ میلیون تومان هزینه دارد خبرگزاری فارس از پاکدشت: برای واگذاری اراضی مستثنیات قراء پنجگانه به مردم براساس دستور مقام معظم رهبری با ابطال موقوفه به مالکیت بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی تحویل اسناد تک برگ به مردم رسماً آغاز شد. در همین رابطه […]

به گزارش جامعه نیوز:

 آغاز تحویل اسناد اراضی مستثنیات پاکدشت/ صدور سند ۶ میلیون تومان هزینه دارد

خبرگزاری فارس از پاکدشت: برای واگذاری اراضی مستثنیات قراء پنجگانه به مردم براساس دستور مقام معظم رهبری با ابطال موقوفه به مالکیت بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی تحویل اسناد تک برگ به مردم رسماً آغاز شد.

در همین رابطه مجید نوعی مدیرکل اموال و املاک بنیاد مستضعفان در گفت‌وگو با خبرنگار فارس اظهار کرد: بالغ بر ۱۵هزار واحد خانوار پس از طی مراحل اداری و تکمیل پرونده اسناد عرصه خود را دریافت خواهند کرد.

وی در ادامه گفت: ما عمدتاً با مردم که در آپارتمان‌ها سکونت دارند تعامل داریم تا بتوانیم به آن‌ها کمک کرده و اعداد و ارقامی که در خبرهای غیر رسمی منعکس می شود صحت ندارد.

14000208000492 Test NewPhotoFree - آغاز تحویل اسناد اراضی مستثنیات پاکدشت/ صدور سند ۶ میلیون تومان هزینه دارد

تخفیف به مردم داده می‌شود

مدیرکل اموال و املاک بنیاد مستضعفان درباره نحوه کارشناسی برای قیمت‌گذاری عنوان کرد: طبق ضوابط و براساس نظریه کارشناسی مناطق و در نظر گرفتن همه جوانب ۷۵درصد تخفیف مالکان اعیانی که با اوقاف ارتباط داشتند سند عرصه صادر و در غیر این صورت تخفیف ۵۰ درصدی شامل حال آن‌ها می‌شود.

نوعی صدور اسناد و تحویل آن به مردم را اقدامی بی‌سابقه در کشور دانست و مطرح کرد: زمانی که سند به نام مالک باشد امکان خرید و فروش راحت‌تر شده و سوءاستفاده‌های احتمالی نیز کاهش یافته و مردم کمتر به دادگاه‌ها مراجعه می‌کنند.

وی درهمین رابطه بیان کرد: برای یک واحد آپارتمان ۸۰ متری مبلغی بالغ بر ۶ میلیون تومان از مالکان دریافت و دیگر اعداد و ارقام اعلامی به طور غیررسمی مورد تأیید بنیاد مستضفان انقلاب اسلامی نیست.

این خبر را هم ببینید:  توپی که به تور نرسید/ «باد» و «فرصت‌سوزی مهاجمان» عامل تساوی خانگی بعثت شد

14000208000489 Test NewPhotoFree - آغاز تحویل اسناد اراضی مستثنیات پاکدشت/ صدور سند ۶ میلیون تومان هزینه دارد

اسناد با نازل‌ترین قیمت به مردم واگذار می‌شود

حجت الاسلام حسن لزومی امام جمعه پاکدشت این اقدام را به نفع مردم عنوان کرد و گفت: اخبار کذب و دروغ که از سر بی‌اطلاعی بوده و باید از نزدیک دید که چه اقدامی انجام می‌شود. 

وی درباره شایعات مطروحه در سطح شهرستان تصریح کرد: اسنادی که امروز به مردم واگذارشده حداکثر به مبلغ ۶ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان بوده که برخی خانواده‌ها به صلاحدید می‌توانند طی دوسال این پول را پرداخت کنند.

امام جمعه پاکدشت در همین رابطه ادامه داد: چندسال پیش اقداماتی در این رابطه انجام گرفت که مورد تأیید مقام معظم رهبری نیز بود و پس از ابطال اسناد اوقاف قسمتی از اراضی متعلق به کشاورزها بوده و بخشی هم جزو مستثنیات بنیاد مستضعفان است که با نازل‌ترین قیمت به مردم واگذار می‌شود.

14000208000493 Test NewPhotoFree - آغاز تحویل اسناد اراضی مستثنیات پاکدشت/ صدور سند ۶ میلیون تومان هزینه دارد

پس‌ از سال‌ها احساس مالکیت می‌کنیم

شهروندان پاکدشتی با اعلام رضایت از اقدامات امام جمعه و بنیاد مستضعفان پس از دریافت اسناد خود عنوان می‌کردند پس از سال‌ها سکونت در خانه خود اکنون احساس مالکیت داشته و صاحب سند شده و از مزایای آن استفاده میکنیم.

به گزارش فارس، براساس نظریه قوه قضاییه و تأیید مقام معظم رهبری در دی ماه سال ۱۳۹۶ اسناد موقوفه اراضی قراء پنجگانه پاکدشت باطل شد.

انتهای پیام/پ/گ/س


اخبار مرتبطتبلیغات

جديدترين خبرها