پایگاه خبری جامعه نیوز دیگر بروز رسانی نمی شود و از این پس اخبار را در پایگاه خبری ملت بیدار آنلاین دنبال کنید - رفتن به پایگاه خبری ملت بیدار آنلاین
آغاز بکار مجدد مؤسسه و مجتمع فرهنگی ائمه اطهار (ع)/ عرصه فرهنگ، میدان جهاد است - پایگاه خبری جامعه نیوز

پایگاه خبری جامعه نیوز

پایگاه خبری جامعه نیوز | مرجع یادداشت های سیاسی و اجتماعی

اخبار ویژه

آغاز بکار مجدد مؤسسه و مجتمع فرهنگی ائمه اطهار (ع)/ عرصه فرهنگ، میدان جهاد است

به گزارش جامعه نیوز:

آغاز بکار مجدد مؤسسه و مجتمع فرهنگی ائمه اطهار (ع)/ عرصه فرهنگ، میدان جهاد است

به گزارش خبرنگار قرآن و فعالیت‌های خبرگزاری فارس مراسم آغاز فعالیت‌های مؤسسه و مجتمع فرهنگی ائمه اطهار (ع) با حضور سرلشکر سید یحیی رحیم صفوی مشاور عالی فرمانده کل قوا برگزار شد.

در این مراسم که به عنوان بزرگداشت هفته عفاف و حجاب برگزار شد مرتضی طلایی رئیس هییت مدیره مؤسسه با اشاره به اینکه گستره فرهنگ و کار فرهنگی از جزئی‌ترین فعالیت‌های فردی تا جدی‌ترین مسؤولیت‌های اجتماعی کشیده شده است گفت: به تعبیر رهبر معظم انقلاب (مدظله العالی)  فرهنگ از اقتصاد هم مهم‌تر است و عرصه فرهنگ، میدان جهاد است. به همین منظور،  ورود به عرصه فرهنگ و فعالیت‌های فرهنگی، به دلیل ابعاد گسترده آن باید ورودی کارآمد، مداوم، همراه با مدیریت راهبری و در یک کلام حرکتی جهادی باشد. تعبیری که از سوی مقام معظم رهبری بارها مورد استفاده قرار گرفته است.

طلایی ادامه داد: یکی از ضرورت‌های مهم جامعه اسلامی پرداختن به مباحث فرهنگی است که باید در مراکز فرهنگی، مؤسسات مذهبی و مساجد انجام شود.

وی با اشاره به آغاز هفته عفاف و حجاب اظهار داشت: عفاف و حجاب زن موضوعی است که دشمنان اسلام با تبلیغات کاذب فراوان در رسانه‌ها و فضای مجازی، مصونیت زن را با محدودیت او اشتباه گرفته‌اند و موضوع عفاف و حجاب به عنوان یک اعتقادی دینی در کشور ما مطرح است.

رییس هئیت مدیره مؤسسه ائمه اطهار (ع) ادامه داد: قبل از عفاف و حجاب موضوع حیا و عفت دو واژه بهم پیوسته است که در درون همه انسان‌ها به دور از جغرافیا و زمان در انسان‌ها به ودیعه گذاشته است و همه انسان‌ها واقفند که برای رسیدن به تعالی این دو ویژگی را درخود ارتقاء بدهند.

این خبر را هم ببینید:  نامه حاجی‌بابایی به نوبخت| چرا همسان‌سازی حقوق برای بازنشستگان غیر هیئت علمی دانشگاه‌ها اجرایی نشده است؟

وی استقرار رفتار سازمانی و کار تشکیلاتی را مهم‌ترین مؤلفه نقشه راه در مسیر تقویت زیرساخت های فرهنگی عنوان کرد و گفت: بیانیه گام دوم انقلاب معیار فعالیت‌های فرهنگی و دستیابی به آرمان‌های انقلاب اسلامی است و با توجه به اهمیت بیانیه  گام دوم انقلاب، با اتکا بر آینده پژوهی و چشم‌انداز جمهوری اسلامی در افق ۱۴۰۴، در سال جاری نقشه راه مؤسسه و مراکز وابسته، در مسیر ایجاد فهم و درک مشترک از مفاد آن با استفاده از روش تحلیل مضمونی و نیز تدوین گردید و اهداف و برنامه‌های کلان مؤسسه در قالب سند چشم‌انداز، در چارچوب مأموریت‌ها و تکالیفی که این بیانیه مقرر می‌دارد، تبیین و اجرایی می‌شود.

سرلشکر سید یحیی رحیم‌صفوی مشاور عالی مقام معظم رهبری نیز در مراسم افتتاح این مجتمع مذهبی، فرهنگی طی سخنانی کوتاه جنگ امروز دشمنان ایران و اسلام را جنگ‌ فرهنگی خواند و افزود: دشمن وقتی از جنگ نظامی به نتیجه نرسید، صحنه جنگ را عوض کرد و از طریق فرهنگ با ما وارد جنگ شد و جنگ امروز ما جنگ نرم فرهنگی است. وی دوام ملت ایران را در گرو حفظ ارزش‌ها و هویت اسلامی دانست و بیان داشت: رمز بقای ملت‌ها، حفظ هویت، باورها و ارزش‌هاست.

به گزارش فارس افتتاح و آغاز دور جدید فعالیت‌های مؤسسه در مجتمع ائمه اطهار (ع) رویکرد جدید در راستای تحقق منویات رهبر معظم انقلاب نسبت به بیانیه گام دوم انقلاب در موضوعات مذهبی و فرهنگی است. ایجاد کرسی‌های تخصصی با جذب نخبگان حوزه‌های مختلف اعم از فرهنگی، اخلاقی، اجتماعی، اقتصادی، علمی و غیره با همکاری چهره‌های فرهنگی، ولایی و انقلابی  جهت  تربیت مربی و نیروهای بصیر، عالم و آگاه در جامعه از دیگر اهداف این مؤسسه و مجتمع است.

این خبر را هم ببینید:  مخالفت مجلس با انحصار رشته‌های پزشکی/ وزارت بهداشت با افزایش دانشجو کمبود پزشک را جبران کند

انتهای پیام/