پایگاه خبری جامعه نیوز دیگر بروز رسانی نمی شود و از این پس اخبار را در پایگاه خبری ملت بیدار آنلاین دنبال کنید - رفتن به پایگاه خبری ملت بیدار آنلاین
آغاز به کار 6 کمیته مصلحین در نظام مهندسی همدان/ ۱۱۴ کمیته در شهر همدان - پایگاه خبری جامعه نیوز

پایگاه خبری جامعه نیوز

پایگاه خبری جامعه نیوز | مرجع یادداشت های سیاسی و اجتماعی

سرخط اخبار روز

آغاز به کار ۶ کمیته مصلحین در نظام مهندسی همدان/ ۱۱۴ کمیته در شهر همدان

به گزارش جامعه نیوز:

 آغاز به کار ۶ کمیته مصلحین در نظام مهندسی همدان/ ۱۱۴ کمیته در شهر همدان

به گزارش خبرگزاری فارس از همدان، محمدرضا عدالتخواه ظهر امروز در آیین شروع به کار کمیته‌های مصلحین در نظام مهندسی استان همدان اظهار کرد: برقراری آرامش و رفع اختلافات در هر زمینه‌ای وظیفه شرعی و انسانی ماست و این موارد از مزایا و محاسن کمیته های مصلحین محسوب شده که دنبال می‌شود.

وی از افتتاح ۶ کمیته مصلحین برای برقراری سازش و اصلاح ذات‌البین در دعاوی مرتبط با نظام مهندسی در استان خبر داد و ابراز امیدواری کرد با بهره‌مندی از ظرفیت های موجود این مجموعه به صورت تخصصی در راستای تحقق فضایی دوستانه و به دور از اختلاف گام برداریم.

رئیس کل دادگستری استان همدان افزود: از نتایج این کمیته‌ها که به صورت تخصصی کار را دنبال می‌کنند، حتی اگر پرونده ای ختم به مصالحه نشود، قاضی می‌تواند به عنوان مبنایی تخصصی برای تصمیم‌گیری استفاده کند.

وی تصریح کرد: این گونه موارد برای زمینه‌سازی در خصوص ایجاد دادگاه های تخصصی مثمر ثمر است، چراکه در رشته‌های مختلف، قاضی به تنهایی نمی‌تواند حکم دهد و باید صاحبنظران اظهارنظرهای تخصصی خود را در پرونده‌های قضایی مربوطه ارائه دهند تا با کمک آنها ابهامات پرونده رفع شود.

مرتضی بهمنی فتاح رئیس شوراهای حل اختلاف استان همدان نیز با قدردانی از اقدامات ارزشمند و نگاه مثبت ریاست دستگاه قضایی همدان به امر مصالحه و ایجاد صلح و سازش در جامعه، گفت: با تمام توان به عنوان خدمتگزاران مردم در  مسیر حل و فصل اختلافات درخصوص پرونده های قضایی گام برمی داریم.

این خبر را هم ببینید:  «سرِ نی!»

گفتنی است با تشکیل ستاد تالیف قلوب و کمیته‌های معین آن در حال حاضر ۱۱۴ کمیته مصلحین در  شهر همدان فعالیت دارند، کمیته  مصلحین به عنوان یک از طرح های متبکرانه دستگاه قضایی همدان کمتر از یک سال است که در سطح استان فعالیت خود را آغاز کرده و رفع اختلاف و ایجاد صلح در هر قشری با بهره مندی از معتمدین آن گروه را محقق می‌کند.

انتهای پیام/ ۳۱۴۰