رفتن به بالا

پایگاه خبری جامعه نیوز | مرجع یادداشت های سیاسی و اجتماعی

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • دوشنبه ۲۰ اردیبهشت ۱۴۰۰
  • الإثنين ۲۸ رمضان ۱۴۴۲
  • 2021 Monday 10 May

به گزارش جامعه نیوز:  آغاز اجرای طرح پیشگیری سرطان روده در تامین اجتماعی همدان حسن عروتی‌موفق در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در همدان از آغاز فاز اجرایی طرح پیشگیری و بیماریابی سرطان روده در مراکز درمانی تابعه سازمان تامین اجتماعی در استان خبر داد و اظهار کرد: در این طرح، بیمه‌شدگان تامین اجتماعی بالای ۵۰ […]

به گزارش جامعه نیوز:

 آغاز اجرای طرح پیشگیری سرطان روده در تامین اجتماعی همدان

حسن عروتی‌موفق در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در همدان از آغاز فاز اجرایی طرح پیشگیری و بیماریابی سرطان روده در مراکز درمانی تابعه سازمان تامین اجتماعی در استان خبر داد و اظهار کرد: در این طرح، بیمه‌شدگان تامین اجتماعی بالای ۵۰ سال که بنا به هر علتی، نسبت به دریافت خدمات درمانی به مراکز درمانی تامین اجتماعی مراجعه می‌کنند، علاوه بر اخذ خدمات درمانی لازم، از لحاظ سرطان روده مورد بررسی قرار می‌گیرند.

وی بیان کرد: این بیماران با مراجعه به درمانگاه عمومی و اخذ نوبت از منشی و نیز ثبت مشخصات و تکمیل فرم مربوطه، توسط پزشک عمومی درمانگاه ویزیت می‌شوند.

سرپرست مدیریت درمان تامین اجتماعی همدان با بیان اینکه در این طرح برای تمام بیماران مراجعه‌کننده، آزمایش خون مخفی در مدفوع، به روش ایمونولوژیک گرفته می‌شود گفت: بعد از آماده شدن نتیجه تست، بیمار با در دست داشتن جواب آزمایش، توسط پزشک عمومی درمانگاه مورد ارزیابی قرار می‌گیرد که در صورت جواب آزمایش خون مخفی در مدفوع مثبت، بیمار از طریق سیستم نوبت‌گیری الکترونیک به متخصص داخلی ارجاع داده می‌شود.

وی با تاکید به اینکه نوبت گیری و ثبت زمان آن توسط منشی پزشک عمومی درمانگاه انجام می‌شود افزود: در توزیع بیماران بر اساس مناطق جغرافیایی در مراکز فاقد متخصص داخلی، بیماران شهرستان‌های نهاوند، تویسرکان و ملایر به بیمارستان غرضی ملایر و بیماران شهرستان‌های رزن، اسدآباد و همدان به بیمارستان آتیه همدان ارجاع داده می‌شوند.

عروتی موفق خاطرنشان کرد: بعد از ویزیت بیمار توسط متخصص داخلی با توجه به شرح حال، معاینه و نتایج آزمایشات تکمیلی، در مورد لزوم ارجاع به فوق تخصص گوارش تصمیم گیری خواهد شد.

این خبر را هم ببینید:  کشف تخلفات 6 میلیاردی در بازار مرغ یزد

وی یادآور شد: رایزنی‌های لازم نسبت به دسترسی بیماران نیازمند به فوق تخصص گوارش در حال اجراست که به محض کسب نتیجه اطلاع‌رسانی خواهد شد.

انتهای پیام/۸۹۰۲۶/


اخبار مرتبطتبلیغات

جديدترين خبرها