پایگاه خبری جامعه نیوز دیگر بروز رسانی نمی شود و از این پس اخبار را در پایگاه خبری ملت بیدار آنلاین دنبال کنید - رفتن به پایگاه خبری ملت بیدار آنلاین
آشفتگی‌ها از اظهارات زینب شریفی پرداختن به مسئله حجاب را ضروری‌تر می‌کند - پایگاه خبری جامعه نیوز

پایگاه خبری جامعه نیوز

پایگاه خبری جامعه نیوز | مرجع یادداشت های سیاسی و اجتماعی

اخبار ویژه

آشفتگی‌ها از اظهارات زینب شریفی پرداختن به مسئله حجاب را ضروری‌تر می‌کند

به گزارش جامعه نیوز:

 آشفتگی‌ها از اظهارات زینب شریفی پرداختن به مسئله حجاب را ضروری‌تر می‌کند

فاطمه انوری فعال دانشجویی و مسئول سابق بسیج دانشجویی دانشکده شریعتی در گفت وگو با خبرنگار تشکل‌های دانشگاهی خبرگزاری فارس، گفت:‌ در دهه‌های مختلف ما در کشور شاهد گشت‌های متعدد از جمله گشت ارشاد و… بودیم؛ گشت هایی که بنای‌شان بر کنترل برخی ناهنجاری‌ها بود اما نتایجش به معضل اجتماعی و ایجاد شکاف بین اقشار مردم با تفکرات متفاوت بدل شد و آنقدر استفاده اعمال قهریه به تنهایی گسترده شد تا کار به جایی رسید که راه گفت‌وگوی عقلانی بسته شد.

وی افزود: این در حالی است که وقتی ما با عینک بنیانگذاران مبنیات انقلاب و حتی از نگاه ائمه اطهار به مسائل موجود نگاه کنیم می‌بینیم اولین چیزی که در آن اقدام نهاده شده آگاه سازی منطقی به حد پذیرش قلبی است و بعد در کنار آن از قوانین جهت استحکام رفتارهای حاکم بر جامعه استفاده می‌شود. اینها همه سرنخ‌هایی است که ما در سیاستهای راهبردی امامین انقلاب شاهد آن هستیم.

این فعال دانشجویی تصریح کرد: با اوج گرفتن معضلات فرهنگی جامعه که بخش عمده آن به حجاب و حیا توأم با هم بر می‌گردد و بسته شدن راه‌های گفت‌وگوی عقلایی، کمتر نفراتی به احیای این حلقه مفقوده برخواستند و عملاً در مقابل حملات پی در پی رسانه‌های بیگانه از خارج و استفاده مکرر از اعمال قهریه و ولنگاری در داخل کاری از پیش نبرده اند.

وی تصریح کرد: این اتفاق ادامه داشت تا چندی پیش که  رهبر انقلاب از وضعیت حجاب در دانشگاه ها ابراز نگرانی کردند، البته در گذشته ایشان مکررا از دانشجویان و مسئولان ذی‌ربط  خواستند بحث گفتمان سازی و برپایی کرسی های آزاد اندیشی در دانشگاه ها را پیش گیرند تا نتایج آن را در نزدیک شدن تفکرات و نگرش جامعه شاهد باشیم که متاسفانه آنطور که باید این مطالبه محقق نشد.

این خبر را هم ببینید:  مردم همکاری خوبی برای اجرای محدودیت‌های هوشمند داشته‌اند/ ورودی به شهرهای قرمز و نارنجی کاهش پیدا کرده است

انوری افزود: در پی ابراز نگرانی رهبر انقلاب نشستی درباره حجاب با تنی چند از  فعالان دانشجویی برگزار شد، نشستی که رسانه‌های معاند چندین برابر آنچه تصور می‌شد به آن پرداختند و این موضوع اهمیت این مبحث را علنی کرد. در کل آشفتگی رسانه‌های معاند از اظهارات «زینب شریفی» اهمیت پرداختن به مسئله حجاب را دوچندان می‌کند.

مسئول سابق بسیج دانشجویی دانشکده شریعتی گفت: جالب تر انکه در بین کلیات صحبت یکی از فعالان دانشجویی(خانم زینب شریفی) رسانه های معاند دوباره بر طبل اعمال قهریه(قوانین پوشش و نظارت بر آن در دانشگاه های داخل و خارج کشور) کوبیدند اما به شدت گفتگو ی با نسل جوان را بایکوت خبری کردند. چیزی که خود می‌دانند اگر اجرایی شود و در بین مردم به صورت گفتمان سازی آن را  حل کنند دیگر هیچ کمپین سطحی چون چهارشنبه های سفید و… اثر نخواهد گذاشت و مردم می پذیرند که هر مملکتی در چارچوب قوانین خودش باید اداره شود.

وی افزود: رسانه‌هایی منتسب به کشورهایی از این صحبت ها برآشفته اند که یا تا چندی قبل بانوانشان اجازه رانندگی و حق رای نداشتند و باید با پوشیه اجباری همه جا می‌بودند یا بانوان شان ویترین های جنسی شهر را مزین به جسم خود کرده اند و هر چقدر فریاد سر می‌دهند از تجاوزات و ظلم های اعمال شده بر زنان کشورشان، رسانه ها، فریادهایشان را با بایکوت خبری کردند تا از آن مکان یک رویایی برای کشورهای دیگر بسازند.

انوری گفت: به هر حال اگر این سلسله مطالبات به یک درخواست عمومی برای گفتمان سازی بدون تعصب بدل شود همگان در می‌یابند همانطور که در داخل ایران قوانینی جهت پوشش و حجاب وجود دارد در دانشگاه های خارج هم به نوع دیگری قوانینی موسوم به  dress codes موجود است که همه افراد ملزم به رعایت آن هستند.

این خبر را هم ببینید:  برگزیده جشنواره قلم زرین: تلاش کردم تاریخ را طعم‌دار کنم

مسئول سابق بسیج دانشجویی دانشکده شریعتی اظهار داشت: اگر بپذیریم که اگر قانونی تصویب شد رعایت آن از واجبات شهروندی آن مملکت است و اگر برای عدم رعایت آن دلایل متقنی وجود دارد آن را به سمت نهادهای قانون گذار بکشانیم تا به عنوان قانون بر همگان اجرایی شود نه آنکه با بی‌اعتنایی موجب افزایش قوانین بازدارنده‌تر شویم تا دست آویزی برای دو قطبی ساختن جامعه  و بمباران‌های رسانه ای دشمن ایجاد کنیم.

انتهای پیام/