رفتن به بالا

پایگاه خبری جامعه نیوز | مرجع یادداشت های سیاسی و اجتماعی

تعداد اخبار امروز : 3 خبر


  • شنبه ۱۶ اسفند ۱۳۹۹
  • السبت ۲۲ رجب ۱۴۴۲
  • 2021 Saturday 6 March
اوقات شرعی

به گزارش جامعه نیوز:  آزمون ورودی مدارس سمپاد برگزار شد/ ۳۵ درصد داوطلبان کارت ورود به جلسه را نگرفتند به گزارش خبرنگار آموزش و پرورش خبرگزاری فارس، آزمون ورودی مدارس استعدادهای درخشان برای پایه هفتم و تکمیل ظرفیت پایه دهم روز گذشته نهم مرداد و امروز دهم مرداد برگزار شد. با توجه به شرایط کرونا […]

به گزارش جامعه نیوز:

 آزمون ورودی مدارس سمپاد برگزار شد/ ۳۵ درصد داوطلبان کارت ورود به جلسه را نگرفتند

به گزارش خبرنگار آموزش و پرورش خبرگزاری فارس، آزمون ورودی مدارس استعدادهای درخشان برای پایه هفتم و تکمیل ظرفیت پایه دهم روز گذشته نهم مرداد و امروز دهم مرداد برگزار شد.

با توجه به شرایط کرونا در کشور زمان برگزاری این آزمون با تغییراتی مواجه شد؛ مرکز سنجش استعدادهای درخشان در نهایت روز ۲۷ تیر را به عنوان زمان برگزاری آزمون اعلام کرد اما شرایط کشور از نظر کرونا به‌گونه‌ای شد که ستاد مقابله با کرونا اجازه برگزاری آزمون را نداد و در نهایت مقرر شد که این آزمون نهم و دهم مرداد برگزار شود.

اما ۳۵ درصد دانش‌آموزان کارت ورود به جلسه را نگرفتند و تعدادی هم در به رغم گرفتن کارت ورود به جلسه، در محل آزمون شرکت نکردند.

فاطمه مهاجرانی رئیس مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان در این خصوص در گفت‌وگو با خبرنگار آموزش و پرورش خبرگزاری ضمن تبریک عید سعید قربان، اظهار کرد: آزمون سمپاد روز گذشته برای آزمون پایه هفتم و امروز برای پایه دهم برگزار شد.

وی ادامه داد: ۳۵ درصد داوطلبانی که ثبت‌نام اولیه را انجام داده بودند، کارت ورود به جلسه را دریافت نکردند و تعدادی هم که البته درصد بالایی نبود و در هر استان متفاوت بود، غیبت داشتند؛ این افراد به دلیل شرایط کرونا و نگرانی‌هایی که داشتند در آزمون شرکت نکردند.

مهاجرانی افزود: آزمون ورودی پایه‌های هفتم و دهم مدارس سمپاد برگزار شد و آزمون خوبی هم برگزار شد و بر اساس دستورالعمل، پروتکل‌های بهداشتی نیز در زمان برگزاری آزمون رعایت شده است.

این خبر را هم ببینید:  170 هزار تراکنش مالی به ارزش 14 هزار میلیارد در پرونده یک مفسد اقتصادی

وی در خصوص نتیجه آزمون نیز گفت: فرایند تصحیح و اعلام نتیجه آزمون، طولانی است و تقسیم کاری در وزارتخانه داریم که اگر همه موارد به موقع انجام شود، امیدوار هستیم تا در شهریور نتایج اعلام شودو با توجه به اینکه در ۱۵ شهریور آغاز سال تحصیلی است، دانش‌آموزان شرکت کننده تعیین تکلیف شوند.

رئیس مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان تصریح کرد: ۲۱۳ هزار و ۸۸ دانش‌آموز در پایه هفتم و ۱۱۷ هزار و ۵۲۸ دانش‌آموز در پایه دهم در این آزمون ثبت‌نام کردند که همانطور که گفتم ۳۵ درصد کارت ورود به جلسه را دریافت نکردند. 

انتهای پیام/


اخبار مرتبطتبلیغات

جديدترين خبرها