رفتن به بالا

پایگاه خبری جامعه نیوز | مرجع یادداشت های سیاسی و اجتماعی

تعداد اخبار امروز : 1 خبر


  • سه شنبه ۲۸ اردیبهشت ۱۴۰۰
  • الثلاثاء ۶ شوال ۱۴۴۲
  • 2021 Tuesday 18 May

به گزارش جامعه نیوز:  آزادی بیش از ۲۰۰ نفر از مددجویان جرائم غیرعمد با کمک خیرین به گزارش خبرگزاری فارس از قزوین حجت الاسلام نورالله قدرتی، رئیس کل دادگستری استان قزوین اظهار داشت: ماه مبارک رمضان بهترین فرصت است تا هر شخصی در انجام اقدامات خیر خواهانه و همچنین در احسان و نیکی تلاش کند […]

به گزارش جامعه نیوز:

 آزادی بیش از ۲۰۰ نفر از مددجویان جرائم غیرعمد با کمک خیرین

به گزارش خبرگزاری فارس از قزوین حجت الاسلام نورالله قدرتی، رئیس کل دادگستری استان قزوین اظهار داشت: ماه مبارک رمضان بهترین فرصت است تا هر شخصی در انجام اقدامات خیر خواهانه و همچنین در احسان و نیکی تلاش کند تا از دیگران سبقت بگیرد و از ثواب احسان و نیکی بهره مند گردد و مورد محبت الهی قرار گیرد.

رییس کل دادگستری استان قزوین بیان کرد: امسال نیز مثل هر سال از اول ماه مبارک رمضان کاروان احسان و نیکوکاری حرکت کرده است و آن چه که مهم است شرکت در این کاروان نیکوکاری است و مقدار مبلغ کمک مهم نیست.

وی بر کمک به خانواده‌های زندانیان تاکید کرد و گفت: تحت هیچ شرایطی نباید خانواده های زندانیانی که به لحاظ مالی در گرفتاری هستند را فراموش کرد و به هر بهانه ای باید در حد توان به آنها کمک کرد.

حجت الاسلام  والمسلمین قدرتی اذعان نمود: یکی از مصادیق کمک به محرومان کمک به آزادی زندانیان جرایم غیرعمد و مالی است و در این راستا باید با به کارگیری ظرفیت مجموعه های مختلف اقدامات اثرگذاری را به انجام رساند.

وی با اشاره به این که بزرگترین خیرین خود طلبکاران هستند، گفت: از سال گذشته تا ابتدای ماه مبارک رمضان امسال برای آزادسازی ۲۱۳ نفر از مددجویان جرایم غیر عمد که ۹ نفر آنان زن بودند، حدود مبلغ ۵۰ میلیارد تومان نیاز بود که ۵۰ درصد از این مبلغ را خود طلبکاران گذشت کردند.

این خبر را هم ببینید:  خرید تضمینی 17 هزار تن گندم در هرمزگان

مقام ارشد قضایی استان افزود: قریب ۱/۵ میلیارد تومان از این مبلغ از طریق نقدینگی خود محکومین، قریب ۱۱ میلیارد تومان از طریق حکم اعسار و مجموعا قریب ۱۰ میلیارد تومان با کمک ستاد دیه استان و کشور به صورت بلاعوض و مع العوض وام فراهم شد و اگر کمک خیرخواهانه مردم استان نبود زمینه آزادسازی این تعداد از مددجویان فراهم نمی شد.

وی در کنار کمک به مدجویان جرایم غیر عمد از خیرین استان خواست تا مددجویانی را هم که به عمد مرتکب جرمی شده اند ولی از افتادگان و کم برخورداران بوده و در جریان اجرای حکم و تحمل مجازات اصلاح گردیده و مورد تایید مراجع قانونی و دستگاه قضایی هستند را نیز مورد حمایت قرار دهند و در خصوص رد مال با مراجعه به دادستان ها و مسئولین قضایی حوزه های قضایی در حد توان کمک کنند.

رییس کل دادگستری استان قزوین اظهار داشت: امیدواریم هر سال بیشتر از قبل شاهد شکوفایی این کار خداپسندانه و نوع دوستانه باشیم تا هم مددجویان را به آغوش گرم خانواده بازگردانیم و از طرفی دیگر هم حق اولیای دم و طلبکاران را بتوانیم پرداخت کنیم تا آن ها نیز از مشکلات مالی رهایی یابند.

انتهای پیام/


اخبار مرتبطتبلیغات

جديدترين خبرها