پایگاه خبری جامعه نیوز دیگر بروز رسانی نمی شود و از این پس اخبار را در پایگاه خبری ملت بیدار آنلاین دنبال کنید - رفتن به پایگاه خبری ملت بیدار آنلاین
آذری‌جهرمی: تا پایان سال ۱۸ ماهواره خواهیم داشت - پایگاه خبری جامعه نیوز

پایگاه خبری جامعه نیوز

پایگاه خبری جامعه نیوز | مرجع یادداشت های سیاسی و اجتماعی

اخبار ویژه

آذری‌جهرمی: تا پایان سال ۱۸ ماهواره خواهیم داشت

به گزارش جامعه نیوز:

 آذری‌جهرمی: تا پایان سال ۱۸ ماهواره خواهیم داشت

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، محمدجواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات صبح امروز در صحن علنی مجلس با ارائه گزارشی از عملکرد این وزارتخانه گفت: در وزارت ارتباطات برنامه‌ها ذیل دو محور کلیدی انجام می‌شود که اولین محور شبکه ملی اطلاعات است.

وی ادامه داد: شبکه ملی اطلاعات از سال ۸۶ به تصویب رسید و از آن روز تاکنون در حال پیگیری است و اولین گام هم استقرار یک شبکه مناسب در این راستا بوده و از سال ۹۲ هم رشد این حوزه چشمگیرتر شده است.

جهرمی تاکید کرد: ما در شرایطی که کشور درگیر تحریم های بین المللی و گفته برخی فشارهای حداکثری بودیم شکوفایی حداکثری را داشتیم، سازمان جهانی مخابرات در گزارشی که سال گذشته منتشر کرد جمهوری اسلامی ایران دارای بالاترین رشد نرخ فناوری ارتباطات معرفی کرد.

وزیر ارتباطات تصریح کرد: همه امورات کشور در ایام شیوع کرونا در روی بستر فضای مجازی آمد و به دعوت رهبر معظم انقلاب و بر پایه و محور فضای مجازی، یک خاطره خوش از کمک های مومنانه را شاهد بودیم.

وی با بیان اینکه در کنار پیشرفت های خوب مشکلاتی هم وجود داشت، گفت: ما باید راه را برای حضور در بخش های خصوصی باز کنیم واگذاری کانال های زیرزمینی و مسی باید مورد اصلاح قرار گیرد تا راه برای بخش خصوصی باز شود.

آذری جهرمی اظهار داشت: باید مخابرات ایران را وارد گود رقابت کنیم تا هم استعدادهایی که وجود دارد شکوفا شود و هم مردم خدمات بهتری بهره گیرند.

وزیر ارتباطات گفت: در سال ۹۲ مادر کشور ۴۰۰ اپلیکیشن داشتیم و امروز این آمار به ۳۴۵ هزار اپلیکیشن رسیده است.

این خبر را هم ببینید:  قالیباف درگذشت علی اصغر زارعی و محمدرضا نجفی را تسلیت گفت

وی افزود: در ایام کرونا هشت میلیون نفر از دانش آموزان، معلمان و والدین نرم افزار شاد را نصب و از آن استفاده کردند.

آذری جهرمی یادآور شد: کرونا ضعف‌‌ها و قوت‌ها را برای ما روشن کرد. مثلا ما دیدیم که می‌توانیم به ۲۴ میلیون نفر با ارسال یک پیامک وام دهیم.

وزیر ارتباطات در ادامه از اقدام قوه قضاییه در پیوستن به دولت الکترونیک قدردانی کرد و گفت: اقدام ارزشمند قوه قضاییه در پیوستن به دولت الکترونیک یک جهش بزرگ را برای دولت رقم زد. رئیس جمهور دولت الکترونیک است و امروز می بینیم مختلف و صدور بیمه شخص ثالث از مواردی است که به صورت الکترونیکی انجام می شود.

وی تصریح کرد: تعداد ماهواره هایی که تا سال ۹۸ ساخته شد ۱۵ مورد بود و تا پایان سال ۹۹ ما ۱۸ ماهواره خواهیم داشت. در دولت دوازدهم دو برابر دولت یازدهم به حوزه فضای بودجه اختصاص داده شد اخیراً هم توان نیروی هوافضای سپاه به ظرفیت ما اضافه شد و توان ما را افزایش داده است.

ادامه دارد …