پایگاه خبری جامعه نیوز

پایگاه خبری جامعه نیوز | مرجع یادداشت های سیاسی و اجتماعی

سرخط اخبار روز

آخرین رایزنی‌ها برای ورود یک میلیون دوز واکسن کرونا به جزیره کیش

به گزارش جامعه نیوز:

 آخرین رایزنی‌ها برای ورود یک میلیون دوز واکسن کرونا به جزیره کیش

به گزارش خبرگزاری فارس از کیش، جعفر آهنگران مدیرعامل این سازمان در جلسه ستاد اقدامات پیشگیرانه ویروس کرونا  با حضور جمعی از اعضا انجمن کارافرینان و سرمایه گذاران جزیره کیش با محوریت خرید واکسن کرونا برگزار شد گفت: امیدوارم این طرح با روحیه بالا و انگیزه مضاعف انجام شود و تلاش تمامی عزیزان در انجام این کار بسیار ستودنی است.

ناصر آخوندی معاون توسعه مدیریت سازمان منطقه آزاد کیش گفت: واردات واکسن کرونا به جزیره کیش اتفاق خوبی است که علاوه برآرامش خاطر هموطنان و حفظ سلامت آنها موجب تقویت گردشگری سلامت هم خواهد بود.

وی افزود: این محموله در دو مرحله و به تعداد ۵۰۰ هزار دوز در هر مرتبه وارد کیش می شود که برآورد مالی در حدود ۲۶۰ میلیارد تومان داشته و هفته آینده در خصوص تامین مالی برای تهیه این مبلغ با یکی از بانک‌ها رایزنی‌هایی خواهد شد.

آخوندی همچنین عنوان کرد: می‌توان از محل پیش فروش و پیش ثبت نام بخشی از هزینه اجرای طرح  را پیش دریافت کرد.

سعید پورعلی معاونت فرهنگی و اجتماعی با بیان اینکه نور امید بسیار روشنی در خصوص اجرای موفق این طرح وجود دارد گفت: دوجلسه‌ در این خصوص برگزار شدکه مصوبه دومین جلسه در ١۵ اردیبهشت مکاتبه با وزیر بهداشت بود که در حال پیگیری است.

پورعلی با اشاره به این مورد که چند بحث برای توزیع واکسن در جزیره کیش وجود دارد گفت: مجوزها در این خصوص دریافت شده  است و باید منابع مالی تامین و سپس ضمانت نامه های لازم برای ارسال این محموله به جزیره کیش و اعمال مدیریت توزیع آن در منطقهصادر شود.

این خبر را هم ببینید:  پرنده‌های نظامی رژیم صهیونیستی یک برج را در غزه هدف قرار دادند

چگونگی نام نویسی گردشگران علاقمند به دریافت وکسن از طریق سفر به کیش مقوله بعدی است که باید مباحثی چون قیمت گذاری،هماهنگی با بخش‌های گردشگری متقاضی و مشارکت با برخی از مجموعه‌هایی که در این امر همراهی خواهند کرد را مشخص کرد.

وی گفت:عملیات اجرایی در جزیره  مرحله آخر است که باید  در بعضی موارد ورود پیدا کرده و آمادگی لازم  را داشته باشیم که در هر دوصورت. واکسیناسیون محلی و ویژه ساکنان و یا ارائه خدمات واکسیناسیون به گردشگران  آمادگی اجرایی آن را داشته باشیم .

وی افزود: بحث تضامین مالی باید به صورت جدی دنبال شود و برای انجام فعالیت‌هایی در این خصوص تیم‌های مختلفی تشکیل شود.

پورعلی ادامه داد: از دکتر محمد حسینی مدیر مرکز کیش مدیفارم درخواست شد مذاکراتی با  سازمان غذا و دارو برای دریافت واکسن کرونا انجام دهند.

دکتر مجید محمدحسینی، مدیرعامل شرکت داروسازی کیش مدیفارم در خصوص نحوه خرید و واردات واکسن کرونا عنوان کرد: اگرچه ماپیگیر این مورد بودیم اما بانیان اصلی این امر سرمایه گذارانی بودند که در این جمع حضور دارند و همچنین حمایت‌های دکتر آهنگران مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش مثمر ثمر بود و ما ابزاری برای پیشبرد این کار بودیم.

محمد حسینی با تشریح روند کار پیگیری در این مورد گفت: پیدا کردن منابع معتبر در خصوص تامین واکسن به خصوص با توجه به  شرایط حادی که در جامعه وجود دارد که دکتر رضانیا و دکتر نادعلی با این شرایط آشنایی بیشتری دارند و از طرفی هم الزاماتی کهوزارت بهداشت و سازمان غذا و دارو برای واردات از بخش خصوصی دارند باید رعایت شده و پیگیری‌های لازم در این خصوص درچهارچوب خاصی دنبال شود.

وی ادامه داد: با توجه به مشخص نبودن سیاست‌ها در ابتدای کار، و تقلیل منابع اعلامی از سوی وزارت بهداشت و سازمان غذا و دارو  از ۴ به دو منبع و امکانات محدود این دو منبع به خصوص بعد از بروز موج های مکرر شیوع کرونا در بسیاری از کشورها ، درحال حاضر شرکت ها در چهارچوب کووکس به تعهدات خود عمل  و بخشی را نیز وارد بازارهای خاصی می‌کنند.

این خبر را هم ببینید:  فارس من| تبدیل وضعیت کارکنان شرکت تولید برق آذربایجان‌غربی در دست بررسی است

افزود: به بازار ایران نیز نگاه ویژه‌ای دارند و این از آن جهت است که آمار و ارقام را داشته و چگونگی توزیع و واردات واکسن را دنبال می‌کنند.

مدیر عامل شرکت کیش مدیفارم با بیان این نکته که موارد را در سازمان غذا و دارو ثبت و با حمایت دوستان با وزارت بهداشت مکاتبه شده گفت : پس از طی این مراحل مجوز اولیه را دریافت کردیم. در هفته گذشته نیز با جدیت تمام پیگیر مراحل ثبت و طی کردن راه‌هایی برای ثبت سفارش، تخصیص ارز و بحث واردات واکسن شدیم.

وی با نتیجه بخش خواندن تلاش جمعی در انجام این مراحل گفت: با تلاش گروهی  موفق به دریافت مجوز شدیم و اکنون در مرحله زمینه سازی برای سرمایه گذاری هستیم.

 محمد حسینی اظهار داشت :  خوشبختانه در بحث واکسن کرونا طی هفته گذشته اتفاقات خوبی در سطح جهانی رخ داد و شرکت‌های خارجی نیز تسهیلات بیشتری در این خصوص ارائه دادند  و با تغییرات چشمگیری که در قیمت محصولات رخ داد کمک بسیار خوبی برای ما خواهد بود که با شرایط جدید پیگیری‌های لازم را انجام دهیم .

وی با بیان اینکه تاکنون سند مکتوبی در اختیار ما قرار نگرفته گفت: امیدواریم با طی مراحل ثبت در چند هفته آینده امکان انجام مراحل بانکی و ارزی مهیا شده و بحث واردات واکسن دنبال شود.

وی توزیع مناسب واکسن در کیش و اعمال یک روش مدیریتی کارآمد را یک نکته کلیدی برای اجرای موفق طرح خواند .

محسن قریب مدیرعامل انجمن کار آفرینان و سرمایه گذاران کیش نیز گفت: نکته‌ حائز اهمیت ورود به این موضوع این است که دولت روشی برای توزیع واکسن در کشور دارد و چون در کشور ما زمانبندی این موضوع نسبت به سایر کشورها عقب تر بود بسیاری ازهموطنان ما تصمیم گرفتند که برای انجام واکسیناسیون به خارج از کشور سفر کنند که همیًن امر انگیزه‌ای را ایجاد کرد تا در کیش اینکار انجام شود و با مجوزی که از سوی دولت صادر شد به سرعت پیگیری‌های لازم انجام شد.

این خبر را هم ببینید:  تصویر شهدا بر کوچه های قم نقش می بندد

وی با بیان سه هدف عمده برای انجام این فعالیت تصریح کرد:  هدف اول ما این بود که اگر بتوانیم تعدادی واکسن در جزیره کیش برایافرادی که در قالب تورهای سلامت به کیش سفر می‌کنند تهیه کنیم بار دولت را تا حدودی کاهش داده و یک هدف عام برای کشور و دولت را در پیش گرفته ایم. هدف دوم ما معطوف به ایرانیانی بود که فقط برای تزریق واکسن به خارج از کشور سفر می‌کردند که با این کار ازخروج ارز از کشور جلوگیری یه عمل خواهد آمد و سومین و مهم ترین هدف ما این بود که  با این کار موجب رونق گردشگری و تورهای سلامت درکیش شویم.

وی ادامه داد: شرکت مدیفارم کیش به لحاظ صلاحیت حرفه‌ای در این کار انتخاب و در گام اول مجوز تهیه ۱ میلیون دوزواکسن آستارزنکا از کشور ترکیه گرفته شد و پس از آن مجوز وزارت بهداشت با همکاری و مساعدت دکتر آهنگران دریافت شد که  با این مرحله امتیاز ویژه‌ای برای واردات این تعداد واکسن در اختیار داریم.

‎انتهای پیام/۸۸۰۶۰


LEAVE A RESPONSE

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *