رفتن به بالا

پایگاه خبری جامعه نیوز | مرجع یادداشت های سیاسی و اجتماعی

تعداد اخبار امروز : 5 خبر


  • دوشنبه ۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۰
  • الإثنين ۵ شوال ۱۴۴۲
  • 2021 Monday 17 May

به گزارش جامعه نیوز:  آخرین آمار کرونا در اردبیل| بستری ۷۲ بیمار جدید/ عدم رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی روند شیوع کرونا را صعودی می‌کند به گزارش خبرگزاری فارس از اردبیل، شهرام حبیب‌زاده پیش‌ازظهر امروز در جمع خبرنگاران اظهار کرد: طی شبانه‌روز گذشته ۷۲ بیمار جدید مبتلا به ویروس کرونا در مراکز درمانی استان اردبیل بستری شدند. […]

به گزارش جامعه نیوز:

 آخرین آمار کرونا در اردبیل| بستری ۷۲ بیمار جدید/ عدم رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی روند شیوع کرونا را صعودی می‌کند

به گزارش خبرگزاری فارس از اردبیل، شهرام حبیب‌زاده پیش‌ازظهر امروز در جمع خبرنگاران اظهار کرد: طی شبانه‌روز گذشته ۷۲ بیمار جدید مبتلا به ویروس کرونا در مراکز درمانی استان اردبیل بستری شدند.

وی افزود: از ۷۲ بیمار بستری‌شده جدید، ۵۳ نفر از اردبیل، ۴ نفر از پارس‌آباد، ۷ نفر از مشگین‌شهر، یک نفر از نمین، یک نفر از بیله سوار و ۶ نفر از خلخال هستند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی استان اردبیل ادامه داد: همچنین خوشبختانه ۸۷ بیمار مبتلا به کرونا نیز با بهبودی نسبی از بیمارستان‌های استان اردبیل مرخص شدند.

حبیب‌زاده بیان کرد: شمار کل بیماران بستری مبتلا به کرونا در استان اردبیل به ۵۶۶ نفر رسید که نسبت به دیروز کاهش ۲۴ موردی داشته و از این تعداد ۸۰ بیمار بدحال در بخش ICU تحت مراقبت ویژه قرار دارند.

وی تصریح کرد: هم‌اکنون شهرستان‌های مشگین‌شهر، پارس‌آباد و خلخال در وضعیت قرمز (خیلی پرخطر)، شهرستان‌های اردبیل، گرمی و بیله‌سوار در وضعیت نارنجی (پرخطر) و شهرستان‌های نمین، اصلاندوز، کوثر، سرعین و نیر در وضعیت زرد (خطر متوسط) قرار دارند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اردبیل تصریح کرد: روند منحنی خیز چهارم در استان، نزولی است، البته نباید کرونا را با موج و خیز بشناسیم و همواره موازین بهداشتی را رعایت کنیم.

وی تاکید کرد: حتی با انجام واکسیناسیون سراسری، باید زدن ماسک و اجتناب از دورهمی‌ها را فرهنگ‌سازی کنیم چرا که هرگونه تجمع، موجب افزایش مبتلایان کرونا خواهد شد.

این خبر را هم ببینید:  غلامیان به ابهامات پایان داد/ نام شهردار دوگنبدان و کادر اداری در لیست دریافت تزریق کرونا نبود

حبیب زاده ضمن تقدیر از همکاری  اصناف در رعایت محدودیت‌های ابلاغی، افزایش تخت‌های بیمارستانی در استان را نتیجه مدیریت داخلی در روزهای بحران بیماری دانست و گفت: خوشبختانه از بابت اکسیژن و تخت بیمارستانی کمبودی نداریم.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی استان اردبیل اظهار کرد: از عموم هم‌استانی‌ها درخواست می‌کنیم با توجه به افزایش روزافزون شمار مبتلایان و وجود ویروس کرونای انگلیسی در استان اردبیل، رعایت پروتکل‌های بهداشتی از جمله فاصله اجتماعی و استفاده‌ از ماسک را تشدید کرده و در اولویت خود قرار دهند و از ساده‌انگاری کرونا خودداری کنند.

انتهای پیام/۳۴۶۳/


اخبار مرتبطتبلیغات

جديدترين خبرها