پایگاه خبری جامعه نیوز دیگر بروز رسانی نمی شود و از این پس اخبار را در پایگاه خبری ملت بیدار آنلاین دنبال کنید - رفتن به پایگاه خبری ملت بیدار آنلاین
آتش‌سوزی در کوه‌طوف رستم قربانی گرفت - پایگاه خبری جامعه نیوز

پایگاه خبری جامعه نیوز

پایگاه خبری جامعه نیوز | مرجع یادداشت های سیاسی و اجتماعی

سرخط اخبار روز

آتش‌سوزی در کوه‌طوف رستم قربانی گرفت

به گزارش جامعه نیوز:

 آتش‌سوزی در کوه‌طوف رستم قربانی گرفت

معاون فرماندار رستم در گفتگو با خبرنگار فارس اظهار داشت: این آتش سوزی که هنوز عامل آن نامعلوم است، عصر روز گذشته در نزدیکی آبشار طوف و مرز استان‌های فارس و کهگیلویه بویراحمد اتفاق افتاده و همچنان ادامه دارد.

رستمی گفت: از ابتدای آتش سوزی تا الان نیروهای منابع طبیعی و مردمی چند ساعت مسیر کوهستانی را طی و به محل حادثه رسیدند اما امکان خاموش کردن آتش با امکانات موجود نبود.

وی افزود: علی‌رغم درخواست‌های مکرر فرماندار رستم از استان برای ارسال بالگرد، این امکان فراهم نشد و تلاش مردم برای خاموش کردن آتش ادامه دارد.

رستمی خاطرنشان کرد: این آتش سوزی که بر اثر بی‌توجهی عامل انسانی در مراتع عشایرنشین رخ داد که بر اثر وزش باد و شدت یافتن آتش، جان یک دختر بچه ۳ ساله عشایر که پدر و مادرش نیز برای خاموش کردن آتش به کوه رفته بودند را گرفت.

به گزارش فارس؛ جسد سوخته نگار سه ساله به علت صعب العبور بودن مسیر، به سختی به پائین منتقل شد.

آتش‌سوزی در این مناطق معمولا بر اثر کاهلی و خطای انسانی اتفاق می‌افتد و سال گذشته نیز آتش‌سوزی دو قربانی در زاگرس گرفت.

 سال‌ها است که آتش جهل و بی‌تفاوتی به جان مراتع زاگرس افتاده و علاوه بر گونه‌های گیاهی و جانوری و‌ پرندگان، انسان‌های بی‌گناه را نیز قربانی می‌کند.

انتهای پیام/س


این خبر را هم ببینید:  معاون وزیر کشور: گردش نخبگان، ضرورت هر نظام سیاسی است