رفتن به بالا

پایگاه خبری جامعه نیوز | مرجع یادداشت های سیاسی و اجتماعی

تعداد اخبار امروز : 5 خبر


  • دوشنبه ۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۰
  • الإثنين ۵ شوال ۱۴۴۲
  • 2021 Monday 17 May

به گزارش جامعه نیوز:  آب اصفهان‌ جیره‌بندی نمی‌شود/ فشار آب کاهش پیدا می‌کند به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از روابط عمومی آبفا اصفهان، ناصر اکبری با اشاره به وضعیت بحرانی ذخیره سد زاینده‌رود اظهار داشت: به دلیل ذخیره اندک سد زاینده‌رود به طور قطع در ماه‌های گرم پیش رو در حوزه شرب و خانگی […]

به گزارش جامعه نیوز:

 آب اصفهان‌ جیره‌بندی نمی‌شود/ فشار آب کاهش پیدا می‌کند

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از روابط عمومی آبفا اصفهان، ناصر اکبری با اشاره به وضعیت بحرانی ذخیره سد زاینده‌رود اظهار داشت: به دلیل ذخیره اندک سد زاینده‌رود به طور قطع در ماه‌های گرم پیش رو در حوزه شرب و خانگی شاهد کاهش فشار آب هستیم.

معاون بهره‌برداری و توسعه آب آبفای استان اصفهان با اشاره به جاری بودن مقطعی زاینده‌رود در یک دهه گذشته گفت: در نخستین سال‌های خشک شدن زاینده‌رود وضعیت سفره‌های آب زیرزمینی غنی‌تر بود، اما شرایط امسال همانند سال ۱۳۹۷ است که با کاهش میزان بارندگی‌ها روبه رو بودیم.

وی با اشاره به تفاوت امسال با سال ۹۷ افزود: امسال اصفهان از لحاظ خشکی و بارش‌ها همانند سال ۹۷ است، با این تفاوت که همانند سال ۹۹ در وضعیت شیوع کرونا هستیم که این شرایط را بسیار سخت‌تر کرده است.

اکبری با بیان اینکه امسال اصفهان جزو شهرهای با تنش آبی است، چرا که تنها یک چهارم سد زاینده‌رود ذخیره آب دارد و بارش‌ها میزان مناسبی نداشته است، بیان کرد: با افزایش دما، بین ۳۰ تا ۳۵ درصد به مصرف آب افزوده می‌شود، به  طور معمول در ماه‌های تیر و مرداد، دمای ثبت شده بین ۳۵ تا ۴۲ درجه است و با توجه به نبود بارش‌ها و تداوم شیوع کرونا تابستان امسال شرایط سختی را خواهیم داشت.

معاون بهره‌برداری و توسعه آب آبفای استان اصفهان با اشاره به این که تابستان امسال به دلیل خشکی رودخانه زاینده‌رود، چاه‌های فلمن ظرفیت آبدهی ندارد، عنوان کرد: فرهنگ مصرف بهینه آب بزرگترین کمک مردم در تابستان امسال برای گذر از این شرایط است و شرکت آبفا امسال اقدامات لازم را در راستای مدیریت فشار شبکه و توزیع عادلانه آب به اجرا در می‌آورد.

این خبر را هم ببینید:  تهیه و توزیع 5 هزار غذای گرم در مناطق حاشیه نشین ارومیه توسط گروه‌های جهادی

وی اضافه کرد: در برنامه توزیع آب سال جاری، اصلاً برنامه جیره‌بندی آب برای اصفهان را نداریم، اما با کاهش فشار شبکه  آب مواجه خواهیم بود چرا که نیاز مردم با تولید آب برابری نمی‌کند.

وی ادامه داد: زمانی که در شبکه آب مدیریت فشار داشته باشیم، به طور قطع مصرف آب مردم کمتر می‌شود، اما باید توجه داشت که مجتمع‌های مسکونی منبع ذخیره آب دارند و ما نمی‌توانیم داخل ساختمان‌ها را مدیریت کنیم که در این شرایط مدیریت مصرف آب از سوی مردم ضرورت دارد.

اکبری خاطرنشان کرد: در سال ۹۹ به صورت متوسط سرانه مصرف آب شرب هر اصفهانی ۱۵۷ لیتر بود، اما اگر مردم در روز ۱۵ لیتر مصرف خود را مدیریت کرده و این سرانه را به ۱۴۲ لیتر برسانند بدون هیچ دغدغه‌ای از تابستان امسال گذر خواهیم کرد.

انتهای پیام/۶۳۱۰۱/ص/


اخبار مرتبطتبلیغات

جديدترين خبرها