رفتن به بالا

پایگاه خبری جامعه نیوز | مرجع یادداشت های سیاسی و اجتماعی

تعداد اخبار امروز : 1 خبر


  • سه شنبه ۲۸ اردیبهشت ۱۴۰۰
  • الثلاثاء ۶ شوال ۱۴۴۲
  • 2021 Tuesday 18 May

به گزارش جامعه نیوز:  آبگیری سد بالارود اندیمشک آغاز شد به گزارش خبرگزاری فارس از اندیمشک، آبگیری سد بالارود اندیمشک امروز در مراسمی در محل این سد در اندیمشک و با حضور ویدئو کنفرانس رئیس جمهور آغاز شد. سد بالارود از سطح پی ۸۵ متر ارتفاع، ۱۰۵۴ متر طول و ۱۰ متر عرض دارد. این […]

به گزارش جامعه نیوز:

 آبگیری سد بالارود اندیمشک آغاز شد

به گزارش خبرگزاری فارس از اندیمشک، آبگیری سد بالارود اندیمشک امروز در مراسمی در محل این سد در اندیمشک و با حضور ویدئو کنفرانس رئیس جمهور آغاز شد.

سد بالارود از سطح پی ۸۵ متر ارتفاع، ۱۰۵۴ متر طول و ۱۰ متر عرض دارد. این سد، خاکی با هسته رسی است که عملیات اجرایی آن از سال ۸۴ آغاز شده و پس از آبگیری، آب کشاورزی ۶ هزار ۵۰۰ هکتار از اراضی اندیمشک و الوار گرمسیری را تامین می‌کند.

مخزن سد بالارود ۱۳۱ میلیون مترمکعب گنجایش دارد و بر اساس برآوردها ۱۷۱ میلیون مترمکعب آورد سالانه خواهد داشت.

این سد دارای یک نیروگاه چهار مگاواتی خواهد بود که جانمایی نیروگاه در حد مطالعات شناخت انجام شده است و در قرارداد دیگری کار تکمیل آن احتمالا توسط بخش خصوصی انجام خواهد شد.

براساس برنامه‌ریزی‌های انجام‌شده در آینده ۰.۸ میلیون مترمکعب آب شرب مناطق اطراف و شهرستان حسینیه توسط سد بالارود تامین می‌شود.

اشتغال‌زایی، تامین آب کشاورزی، رونق اقتصادی، کاهش خسارات احتمالی سیلاب‌ها، تامین آب شرب شهرهای حسینیه و سایر شهرهای اطراف و همچنین ایجاد جاذبه‌های گردشگری از جمله مزایای ایجاد این سد در اندیمشک است.

در حال حاضر بدنه سد بالارود ۹۴ درصد و جاده‌های دسترسی و سایر ساختمان‌های آن ۷۴ درصد پیشرفت فیزیکی دارند اما امکان آبگیری سد با این شرایط نیز ممکن است.

این مراسم با حضور قاسم سلیمانی‌دشتکی استاندار خوزستان و جمعی از نمایندگان خوزستان در محل سد و با حضور ویدیو کنفرانسی رئیس جمهور برگزار شد.

این خبر را هم ببینید:  مراسم تودیع و معارفه مسوول بسیج سازندگی سپاه امام رضا(ع) برگزار شد

انتهای پیام/


اخبار مرتبطتبلیغات

جديدترين خبرها