رفتن به بالا

پایگاه خبری جامعه نیوز | مرجع یادداشت های سیاسی و اجتماعی

تعداد اخبار امروز : 2 خبر


  • جمعه ۱۷ اردیبهشت ۱۴۰۰
  • الجمعة ۲۵ رمضان ۱۴۴۲
  • 2021 Friday 7 May

به گزارش جامعه نیوز:  آبرسانی به ۷ روستا در بخش جرگلان پولاد نجاهی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در راز و جرگلان اظهار کرد: روستاهای چالتلپک و شهرک اسمی و دولان و همچنین کلاته های ایپک لی بالا، مزارجان، کمیلی، مزرعه بچه دره، دولت‌آباد روستاها و کلاته‌هایی با بالغ بر در مجموع ۳۲۰ خانوار هستند […]

به گزارش جامعه نیوز:

 آبرسانی به ۷ روستا در بخش جرگلان

پولاد نجاهی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در راز و جرگلان اظهار کرد: روستاهای چالتلپک و شهرک اسمی و دولان و همچنین کلاته های ایپک لی بالا، مزارجان، کمیلی، مزرعه بچه دره، دولت‌آباد روستاها و کلاته‌هایی با بالغ بر در مجموع ۳۲۰ خانوار هستند که فاقد آب شرب لوله کشی شده یا لوله کشی داشته و فاقد چاه بوده یا از آب چشمه استفاده می‌کردند که در حال حاضر آبرسانی به این کلاته و روستاها شروع شده و تا یک ماه دیگر از آب شرب سالم و کافی برخوردار خواهند بود .

وی گفت: البته آبرسانی در کل شهرستان برای ۱۴ روستا و کلاته توسط خیرین، قرارگاه پیشرفت و آبادانی، اداره اب و فاضلاب و دهیاری ها انجام خواهد شد.

بخشدار جرگلان افزود: تاکنون خیرین حدود دو میلیارد تومان اهدا کرده‌اند که حدود یک میلیارد تومان آن در بخش جرگلان هزینه خواهد شد و اگر کمبودی در این میزان باشد قرارگاه پیشرفت و آبادانی، اداره آب و فاضلاب و دهیاری مابقی اعتبار مورد نیاز را تأمین خواهند کرد.

وی گفت: حفر چاه، لوله کشی و شبکه گذاری از جمله کارهای مورد نیاز برای این ۷ کلاته و روستا است تا آب مورد نیازشان تأمین شود.

نجاهی با اشاره به عدم بارش و خشک سالی در این شهرستان و بخش نیز اشاره کرد و گفت: اگر عدم بارش و خشک سالی ادامه داشته باشد ما در این بخش با کمبود شدید آب آشامیدنی مواجه خواهیم شد که از اکنون باید به پیش بینی های لازم برای فصل تابستان صورت گیرد.

این خبر را هم ببینید:  مدیران باشگاه در اردوی شاگردان فکری +عکس

گفتنی است پیش از این کلاته و روستاهای جرگلان از آب چشمه استفاده کرده یا فقط روزی دو الی سه ساعت آب برای استفاده داشته‌اند.

انتهای پیام /ر


اخبار مرتبطتبلیغات

جديدترين خبرها